Проєкти рішень 22 сесії Чагорської сільської ради 8 скликання
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-20/2023
«Про внесення змін до сільського бюджету Чагорської об’єднаної територіальної громади на 2023 рік» 24532000000 (код бюджету |
Керуючись Бюджетним Кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 12,13 рішення 2 сесії Чагорської сільської ради VIIІ скликання від 22 грудня 2020 р. № 09-02/2020 «Про сільський бюджет Чагорської об’єднаної територіальної громади на 2021 рік, розглянувши листа Чернівецької ОДА за № 01.41-11/4657-5 від 19.07.2021 року та на виконання пункту 9 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів»(долі – Порядок та умови), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року № 100 (зі змінами),відповідно до розпорядження КМУ № 1337-р від 28.10.2021 року «Про деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, на виконання рішення Чернівецької обласної ради за № 209-4/21 від 06.10.2021 року «Про Перелік природоохоронних заходів для фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2021 році за рахунок залишку коштів станом на 01.01.2021 року та враховуючи рекомендації постійної комісії Чагорської сільської ради з питань планування, соціально-економічного розвитку територіальної громади, економіки, бюджету та фінансів, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
Від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ______________
«Про місцеві податки і збори на 2024 рік»
Керуючись п. 24 частини 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р № 280/97-ВР із змінами та доповненнями , відповідно Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456 - VІ із змінами та доповненнями, Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 р. № 2806-IV, постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.17 р. № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», типового Положення про порядок обчислення та надходження до бюджету місцевих податків і зборів, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Установити на території Чагорської територіальної громади з 01.01.2024р.:
1.1. Податок на майно:
1.1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
- Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 3;
- Пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 1;
- транспортний податок згідно здодатком 6.
-
-
- Плата за землю.
-
- Ставки земельного податку згідно з додатком 2;
- Пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 5;
-
- Єдиний податок для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до першої та другої групи платників єдиного податку, визначених у підпунктах 1, 2 пункту 293.2 статті 293 Податкового кодексу України, визначивши його елементи щодо видів діяльності зазначено у додатку 7;
- Елементи єдиного податку зазначено у додатку 8.
- Туристичний збір згідно з додатком 4.
2. Відповідно до розділу ХІХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями, додатки,1-8 до даного рішення набирають чинність з 1 січня 2024 року.
3. Оприлюднити вказане рішення та додатки до нього відповідно до вимог пункту 5 розділу ХІХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями, на офіційному веб-сайті Чагорської сільської ради та на дошці оголошень з дня його прийняття та підписання.
4. Надати копію рішення про встановлення місцевих податків та зборів до Глибоцької ДПІ Сторожинецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування, соціально – економічного розвитку територіальної громади, економіки, бюджету та фінансів, сільського голову Коблюка Г.С. та головного бухгалтера сільської ради Хмара М.М.
6. Визнати таким, що втрачає чинність з 01.01.2024 року рішення сільської ради від 13.07.2022 р. № 257-15/2022 «Про місцеві податки та збори на 2023 рік» із внесеними змінами та доповненнями.
Сільський голова ______________ Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про визначення уповноваженого органу
з присвоєння адрес об’єктів нерухомого
майна та уповноваженої особи з внесення
відомостей до Реєстру будівельної діяльності
Відповідно до статей 19, 140, 144 Конституції України, статті 26-3 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», постанов Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», від 07.07.2021 № 690 «Про затвердження порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна», частини 1, 2 статті 11, статті 25, статті 26, пунктом 1-1 статті 37, статтями 59, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада, -
ВИРІШИЛА:
- Визначити відділ надання адміністративних послуг сільської ради як виконавчий орган сільської ради, уповноважений на присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна на підвідомчій території Чагорської сільської ради.
- Під час вирішення питань з присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна на території Чагорської сільської територіальної громади керуватися «Порядком присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2021 року № 690.
- Визначити Наталю КАЗИМИР – виконувачку обов’язки начальника відділу надання адміністративних послуг сільської ради, відповідальною особою за внесення відомостей до Реєстру будівельної діяльності.
- Контроль за виконанням рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитра ЛАЗОРЕНКА.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про безоплатну передачу майна з
комунальної власності Чагорської сільської
територіальної громади в комунальну
власність Глибоцької селищної
територіальної громади Чернівецького
району Чернівецької області
З метою забезпечення раціонального використання майна Чагорської територіальної громади, яке знаходиться на території Глибоцької селищної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області, у зв’язку з тим, що послуги населенню, для надання яких призначене відповідне майно, будуть надаватися більш ефективно у разі обслуговування відповідного майна у складі одного майнового комплексу, керуючись Цивільним та Господарським кодексами України, частиною першою статті 59, частиною 2 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності Чагорської сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Безоплатно передати з комунальної власності Чагорської сільської територіальної громади в комунальну власність Глибоцької селищної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області в особі Глибоцької селищної ради Чернівецького району Чернівецької області нерухоме майно згідно з додатком 1.
2. Створити комісію з приймання-передачі нерухомого майна комунальної власності Чагорської сільської територіальної громади в комунальну власність Глибоцької селищної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області (далі – Комісія) згідно з додатком 2.
3. Комісії:
1) здійснити передачу майна, що зазначене в додатку 1 до цього рішення, з комунальної власності Чагорської сільської територіальної громади в комунальну власність Глибоцької селищної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області в порядку, встановленому чинним законодавством України;
2) забезпечити передачу усієї правовстановлюючої, товаросупровідної та технічної документації на майно згідно з додатком 1 Глибоцькій селищній раді Чернівецького району Чернівецької області одночасно з передачею цього майна;
3) відповідно до норм чинного законодавства подати акти приймання-передачі на затвердження сільському голові Георгію КОБЛЮКУ.
4. Відділу ________ сільської ради Чернівецького району Чернівецької області зняти з балансу нерухоме майно, зазначене в додатку 1 до цього рішення після підписання (затвердження) сторонами акту приймання-передачі цього майна.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань_____.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
Додаток до проєкту рішення Чагорської
сільської ради від «_____»_________року № ____
Перелік нерухомого майна, яке передається з комунальної власності Чагорської територіальної громади Чернівецького району у комунальну власність Глибоцької селищної територіальної громади Чернівецького району Чернівецької області
№ з/п
|
Найменування нерухомого майна |
Реєстраційний номер майна |
Місце знаходження (адреса) об’єкту нерухомого майна |
Технічний опис та загальні характеристики майна |
Інформація про технічну документацію на майно, що передається разом з майном |
Загальна площа, кв. м. |
Розмір частки майна, що передається |
Вартість об’єкта, грн. |
||
первісна |
залишкова |
|||||||||
1. |
Будівлі та споруди Глибоцької центральної районної комунальної лікарні |
1593566373210 |
смт Глибока, вул.Шевченка Т., 14 |
будівля головного корпусу лікарні літ."А-ІV", поліклініка літ."Б-ІІІ", терапевтичний корпус літ."В-ІV", харчоблок літ."Г", склад кисневих балонів літ."Д", трансформаторна підстанція з резервною дизельною літ."Е", інфекційний корпус літ."Ж-ІІ", котельня літ."З, І", дитячий корпус літ."И-ІІІ", мазутосховище літ."К-ІІ", паталого-анатомічний корпус літ."Л", склад паливно-мастильних матеріалів літ."М", складське приміщення літ."Н", зубопротезна лабораторія літ."О", сарай-конюшня літ."П", пральня літ."Р", гараж літ."С", насосна літ."Т", убиральня літ."У, Ш", альтанка літ."Ф, Х, Ц, Ч", холодильна камера літ."Є", склад матеріалів літ." Ї ", будівля газорозподільчого пункту літ."Й", огорожа № 1-4, підпірна стінка № 5, вентиляційна витяжка № 6, 7, колодязі № 8, 9, вимощення - І-ІІ, пожежні резервуари - ІІІ-ІV, водонапірна башня Рожновського - V, каналізаційні колодязі - VІ-ХХХVІ, автоестакада - ХХХVІІ, вигрібна яма - ХХХVІІІ, колодязь для забору води - ХХХІХ, фонтан - ХХХХ |
Витяг з ДРРП на нерухоме майно |
17587.2 |
1/8 |
21917107 |
5869510 |
|
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 року с. Чагор № -22/2023
Про надання дозволу на списання
основних засобів комунальних закладів
Чагорської територіальної громади
З метою організації та проведення списання комунального майна, що є фізично зношеним, непридатним для подальшого використання та відновлення якого є економічно недоцільним, на підставі клопотання керівників освітніх закладів, відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Порядку списання об'єктів комунальної власності Чагорської територіальної громади, затвердженого рішенням Чагорської сільської ради від 18.11.2021 р. № 170-9/2021, з урахуванням висновку постійної комісії сільської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, комунальної власності, будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту та благоустрою керуючись статтями 26, 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Надати дозвіл на списання основних засобів комунальних закладів Чагорської ТГ, згідно Переліку, що додається.
- Сільському голові Коблюку Г.С. утворити комісію зі списання комунального майна, організувати списання визначених об'єктів комунальної власності.
- Кошти, що надійдуть в результаті списання майна, оприбуткувати на рахунок сільської ради код класифікації доходів.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, комунальної власності, будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту та благоустрою
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
|
|
|
|
Перелік |
|
|
|
|
|
основних засобів на списання з балансу комунальних закладів Чагорської сільської ради |
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ п/п |
Інвентарний номер |
Назва основного засобу |
Кількість |
Одиниця виміру |
Первісна вартість |
Знос з початку експлуатації |
Залишкова вартість |
Рік введення в експлуатацію |
|
|
|
|
|
|
|
Сума |
% |
|
|
Луковицький ОЗЗСО |
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
101460032 |
Навчальний комп`ютерний клас |
8 |
шт. |
33966 |
33966 |
100 |
0 |
2004 |
2 |
101480097 |
Комп'ютер |
1 |
шт. |
4850 |
4850 |
100 |
0 |
2003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
9 |
|
38816 |
38816 |
|
|
|
Чагорська сільська рада |
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
101400008 |
Комп'ютер в зборі G620 |
1 |
шт. |
3839,12 |
3839,12 |
100 |
0 |
2012 |
2 |
101400009 |
Копіювальна техніка Canon |
1 |
шт. |
1602,37 |
1602,37 |
100 |
0 |
2012 |
3 |
101460094 |
Пристрій неперервного живлення |
1 |
шт. |
1194 |
716,4 |
40 |
477,6 |
2012 |
4 |
101460093 |
Комп'ютер в зборі |
1 |
шт. |
12990 |
7794 |
40 |
5196 |
2012 |
5 |
101460124 |
Комп'ютер в зборі |
1 |
шт. |
16251 |
10292,3 |
37 |
5958,7 |
2012 |
|
|
Всього |
5 |
|
35876,49 |
24244,19 |
|
11632,3 |
|
Старостинський округ №1 с.Молодія |
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
101400045 |
Комп'ютер в зборі G620 |
1 |
шт. |
3839,12 |
3839,12 |
100 |
0 |
2012 |
2 |
101400044 |
Копіювальна техніка Canon |
1 |
шт. |
1602,37 |
1602,37 |
100 |
0 |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
|
|
5441,49 |
5441,49 |
|
|
|
Старостинський округ №2 с.Луковиця |
|
|
|
|
|
|
|
||
1 |
101400007 |
Копіювальна техніка Canon |
1 |
шт |
1602,37 |
1602,37 |
100 |
0 |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього |
|
|
1602,37 |
1602,37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКФА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про затвердження «Програми благоустрою населених пунктів Чагорської сільської ради
Відповідно до Законів України «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону земель», «Про відходи», керуючись ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії сільської ради з питань планування, соціально-економічного розвитку територіальної громади, економіки, бюджету та фінансів, сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити «Програму благоустрою населених пунктів Чагорської сільської ради на 2023 рік» (додаток 1).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитра ЛАЗОРЕНКА.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
|
|||
|
|
Додаток 1 до рішення
сесії сільської ради від
____________________________ року
№ ________________________
Програма
благоустрою населених пунктів
Чагорської сільської ради
на 2023 рік
І. Назва програми
«Програма благоустрою населених пунктів Чагорської сільської ради на 2023 рік».
Вступ
За останні роки в населених пунктах громади накопичилось безліч проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем та несистематичним проведенням заходів у сфері благоустрою, які потребують термінового вирішення.
Необхідно забезпечити виконання робіт із благоустрою, із санітарного очищення, проведення робіт з утримання дорожнього господарства, боротьби зі стихійними сміттєзвалищами, здійснення заходів щодо належного поводження з твердими побутовими відходами тощо. У бюджеті частково закладено кошти для реалізації програм з благоустрою, але важливо також залучення коштів інвесторів, спонсорів, залучення підрядних організацій для виконання робіт, всебічне сприяння приватним підприємцям щодо організації робіт по збору, вивозу і утилізації твердих побутових відходів, ремонту й обслуговування дорожнього господарства, озеленення території, вуличного освітлення, малих архітектурних форм тощо. На сучасному етапі вирішальне значення має впровадження нових інноваційних науково обґрунтованих підходів та методів підвищення ефективності системи благоустрою населених пунктів.
ІІ. Загальні положення
Заходи по благоустрою та покращенню санітарного стану населених пунктів ради здійснюється в інтересах жителів Чагорської територіальної громади, з метою покращення екологічної, демографічної ситуації, створення умов для культурного, оздоровчого, фізичного, освітнього та духовного розвитку населення підвідомчої території, підвищення рівня громадського порядку.
ІІІ. Підстава для прийняття рішення про розробку Програми
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- Закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
- Закон України «Про відходи»;
- Закон України «Про державні цільові програми».
ІV. Мета Програми
Метою Програми є організація робіт з соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів, що здійснюються на території населених пунктів, з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
- поліпшення благоустрою населених пунктів ради;
- підтримання санітарного стану підвідомчої території на належному рівні;
- забезпечення своєчасного будівництва, реконструкції та ремонту доріг;
- покращення транспортного обслуговування населення;
- підтримання належного благоустрою навколо шкільних та дошкільних освітніх закладів;
- вирішення питань збирання (в т.ч. роздільного) сміття, транспортування, утилізації твердих побутових відходів та сміття і на цій основі покращення санітарного стану населених пунктів;
- впорядкування кладовищ, пам’ятних знаків;
- освітлення вулиць (будівництво та відновлення вуличного освітлення);
- проведення озеленення населених пунктів.
V. Виконавці Програми
- Чагорська сільська рада об’єднаної територіальної громади;
- Комунальне підприємство «КП Благоустрій»;
- Відділи освіти, культури, медицини Чагорської ОТГ;
- Приватні підприємці громади;
- домовласники;
Основним шляхом і засобом виконання даної Програми є робота Чагорської сільської ради об’єднаної територіальної громади, депутатів сільської ради, а також усвідомлення і допомога всього населення громади при обов’язковому фінансуванні за рахунок коштів місцевого бюджету.
VI. Основні Програмні заходи
- Розробити і здійснити ефективні та комплексні заходи з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів;
- Організувати належне утримання і раціональне використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного, іншого призначення;
- Створити умови для реалізації прав суб'єктами господарювання у сфері благоустрою населених пунктів;
- Здійснити заходи з благоустрою населених пунктів, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонту шляхів і тротуарів, інших об'єктів;
- Організувати проведення робіт з ремонту та реконструкції об’єктів благоустрою комунальної власності;
- Розробити генеральні плани населених пунктів, дотримуючись екологічних і санітарних норм, забезпечивши умови для безпечного руху пішоходів та транспорту;
- Здійснення контролю за належним дотриманням Правил благоустрою населених пунктів;
- Забезпечення проведення капітальних та поточних ремонтів доріг населених пунктів;
- Проводити роботи з будівництва та реконструкції вуличного освітлення;
- Запровадити роздільне збирання сміття, забезпечити вивіз та утилізацію твердих побутових відходів, облаштувати майданчики для збирання сміття
- Придбання контейнерів для сміття.
- Облаштування дитячих майданчиків;
- Здійснення благоустрою територій навколо шкільних та дошкільних освітніх закладів Чагорської сільської ради об’єднаної територіальної громади;
- Освітлення вулиць.
- Розчистка вулиць від снігу.
- Розчистка придорожніх зон доріг загального користування від дерев та кущів;
- Розчистка берегів рік та потічків від дерев та кущів;
- Ліквідація несанкціонованих (стихійних) сміттєзвалищ.
- Санітарна очистка кладовищ.
- Висадка дерев, кущів, квітів, проведення озеленення населених пунктів.
- Забезпечити виконання заходів щодо реалізації Програми благоустрою згідно з обсягами фінансування.
VІI. Обсяги та джерела фінансування
Фінансування заходів з виконання Програми благоустрою населених пунктів Чагорської сільської ради на 2022-2023 роки, утримання та ремонту об’єктів благоустрою здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету територіальної громади або користувачів, якщо це передбачено умовами відповідних договорів, інших джерел фінансування. Фінансування заходів із благоустрою населених пунктів може здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.
Щорічно, враховуючи реальну ситуацію, сільському голові та постійним комісіям можна здійснювати коригування Програми з метою визначення першочергових заходів.
Роботи, що плануються виконуватись у Чагорській сільській раді ОТГ
- капітальні ремонти дорожнього покриття вулиць населених пунктів територіальної громади, де ще не зроблені такі роботи,
- поточні ремонти доріг населених пунктів,
- будівництво, реконструкція, відновлення вуличного освітлення в усіх населених пунктах Чагорської сільської ради ОТГ,
- поточні ремонти шкільних та дошкільних навчальних закладів благоустрій прилеглих територій,
- надання послуг по вивезенню твердих побутових відходів,
- придбання сміттєвих контейнерів,
- придбання огорожі та воріт для кладовищ,
- обслуговування та оплата вуличного освітлення,
- послуги дорожньої техніки (розчищення доріг від снігу).
- утримання автомобільних доріг (посипання протиожеледним матеріалом)
- благоустрій кладовищ та під’їзних шляхів до релігійних установ.
VІІI. Очікувані результати реалізації Програми.
Виконання Програми дасть можливість забезпечити:
- збереження стану об’єктів загального користування, історико-культурного, природоохоронного та іншого призначення, а також природних ландшафтів, рекреаційних зон;
- покращення екологічної ситуації у населених пунктах, підтримуватиметься санітарний стан населених пунктів на належному рівні;
- збільшиться термін роботи автомобільної техніки;
- своєчасне будівництво, реконструкцію та ремонт доріг;
- відновлення мережі вуличного освітлення;
- поліпшення санітарного стану навколишнього природного середовища населених пунктів громади та створення кращих умов для життєдіяльності її мешканців;
- зменшення шкідливого впливу побутових відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини;
- підвищення рівня якості послуг, що надаються населенню з питань благоустрою та санітарного очищення;
- впровадження сучасних технологій, спеціалізованого обладнання, придбання сміттєвих баків для вивозу ТПВ;
- запровадження системи роздільного збирання сміття.
- підвищення ефективності функціонування підприємств із питань благоустрою та санітарного очищення, залучення громадських організацій до участі в заходах, передбачених Програмою;
- формування ефективних договірних відносин між усіма суб’єктами надання послуг.
Паспорт програми
- Назва - Програма «Благоустрій населених пунктів Чагорської сільської ради об’єднаної територіальної громади на 2022-2023 роки»
- Підстава для розробки – Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні»; Закон України «Про благоустрій населених пунктів»; Закон України «Про відходи»; Закон України «Про державні цільові програми».
- Замовник програми – Чагорська сільська рада об’єднаної територіальної громади.
- Мета: Забезпечити своєчасне будівництво, реконструкцію та ремонт доріг; покращення транспортного обслуговування населення; освітлення вулиць; вирішення питань збирання, транспортування, утилізації побутових відходів та сміття і на цій основі покращення санітарного стану населених пунктів; впорядкування кладовищ; проведення озеленення населених пунктів.
- Початок – січень 2022 рік, закінчення – грудень 2023 рік.
- Термін виконання – 2 роки.
- Загальні обсяги фінансування Програми (тис. грн): 6520,0
Роки |
Обсяги фінансування, тис.грн |
||
Всього |
в т.ч. за джерелами фінансування |
||
Загальний фонд |
Спеціальний фонд |
||
2022-2023 |
19818,80 |
18427,80 |
1091,00 |
в т.ч. |
|
|
|
2022 |
3100,00 |
3000,00 |
100,00 |
2023 |
16718,00 |
15727,80 |
991,00 |
Очікуванні результати виконання. При виконанні Програми у повному обсязі значно покращиться екологічна, демографічна ситуація, поліпшиться умови для культурного, оздоровчого, фізичного, освітнього та духовного розвитку населення підвідомчої території, підвищиться рівень громадського порядку.
Контроль за виконанням – заступник сільського голови Лазоренко Д.В.
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКФА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про затвердження Програми
підтримки внутрішньо переміщених осіб з
місцевого бюджету Чагорської
сільської ради на 2023 рік».
Керуючись пунктом 8 частини четвертої статті 15 Закону України
«Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану» (із змінами), відповідно до Закону України «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб» та з метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити «Програму підтримки внутрішньо переміщених осіб Чагорської територіальної громади на 2023 рік».
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови Чагорської сільської ради Лазоренка Д.В..
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Чагорської сільської ради від
_____________№
ПРОГРАМА
підтримки внутрішньо переміщених осіб Чагорської територіальної громади на 2023 рік
2
І. Загальна характеристика Програми
Збройна агресія Російської Федерації проти України та тимчасова окупація частини її території призвела до руйнування значної кількості житла громадян України та порушення інших фундаментальних прав людини, таких як життя i здоров’я, честь i гідність, недоторканність i безпека, зокрема переміщення в Чернівецьку область жителів з територій, де ведуться бойові дії. Саме тому нагальною проблемою є надання підтримки внутрішньо переміщеним особам (далі — BПO) та/або евакуйованим особам у зв’язку з введенням воєнного стану, шляхом фінансування заходів програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету
Чагорської сільської ради на 2023 рік.
-
- Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
У зв’язку з збройним конфліктом на території України станом на 25.05.2023 на обліку в Чагорській сільській раді перебуває 377 особи.
На цей час у закладах та установах галузі освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, громадських організаціях тощо розміщені BПO, які мають потребу у продуктах харчування, товарах першої необхідності, гігієнічних засобах, медичних засобах тощо. Необхідно облаштовувати місця розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування (вимушеним переселенцям), здійснювати оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, здійснювати оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.
3 огляду на зазначене вище та зважаючи на невизначеність тривалості воєнного стану в Україні, розв’язати існуючі проблем и BПO можливо шляхом розробки та реалізації Регіональної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету Чагорської сільської ради на 2023 рік.
-
- Мета Програми
Метою Програми с здійснення комплексу заходів, спрямованих на створення належних умов для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану, забезпечення ïx харчуванням, товарами першої необхідності, здійснення евакуації та перевезення, оплати інших послуг, пов’язаних з підтримкою BПO тощо.
-
- Шляхи виконання Програми
Програма реалізується шляхом здійснення заходів за напрямками:
створення належних умов для тимчасового проживання BПO та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану;
задоволення продовольчих потреб — закупівлю продуктів харчування, у тому числі дитячого харчування, питної води та ïx доставку до місць призначення;
забезпечення товарами першої необхідності, гігієнічними засобами; забезпечення медичними засобами; евакуацію/вивезення/переміщення BПO;
облаштування місць розміщення BПO;
оплату інших заходів, спрямованих на підтримку BПO. Заходи Програми наведені в додатку 3.
-
- Обґрунтування шляхів i засобів розв’язання проблеми, строки виконання Програми
Програма включає перелік завдань i заходів, фінансування яких дасть можливість створити належні умови перебування BПO у закладах та установах галузі освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту, громадських організаціях тощо.
Програма діє у 2023 році.
-
- Завдання Програми та результативні показники
Основним завданням Програми с вирішення проблеми забезпечення умовами для тимчасового проживання BПO та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану та забезпечення ïx харчуванням, товарами першої необхідності тощо.
Ресурсне забезпечення Програми представлено в додатку 2.
-
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
Управління та координацію зусиль учасників та виконавців Програми з виконання її заходів здійснює Чагорська сільська рада, шляхом узагальнення оперативної інформації, що подається учасниками Програми. Відповідальність за виконання заходів Програми несуть виконавці.
Учасники Програми подають звіт про виконання заходів щорічно до 25 лютого року наступного за звітним.
Відділ соціального захисту населення Чагорської сільської ради здійснює контроль за станом впровадження i реалізації заходів цієї Програми i раз на рік подає Виконавчому комітету Чагорської сільської ради узагальнену інформацію про стан та результати виконання Програми згідно з Порядком формування, фінансування i моніторингу виконання програми.
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
Додаток 1
до програми підтримки внутрішньо переміщених осіб Чагорської територіальної громади на 2023 рік
Загальна характеристика
Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету Чагорської сільської ради на 2023 рік
1. |
Дата, номер i назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми |
Закон України «Про забезпечення прав i свобод внутрішньо переміщених осіб», Закон України «Про правовий режим воєнного стану», Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану» (із змінами) |
2. |
Розробник Програми |
Чагорська сільська рада |
3. |
Виконавці та учасники Програми |
Відділ соціального захисту населення, Відділ освіти, науки, культури Чагорської сільської ради, комунальні установи, та інші організації Чагорської сільської ради |
4. |
Строк реалізації Програми |
2023 рік |
5. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Місцевий бюджет |
6. |
Фінансування заходів Програми |
400 000,0 тис грн. |
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
Додаток 2 до програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету Чагорської сільської ради на 2023 рік
Ресурсне забезпечення програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету
Чагорської сільської ради на 2023 рік
тис. грн.
Обсяг коштів, які пропонуються залучити на виконання Програми (очікуваний) |
2023 рік |
Всього витрат на виконання Програми |
1 |
2 |
3 |
Обсяг ресурсів всього, в тому числі: |
400 000,00 |
400 000,00 |
місцевий бюджет |
400 000,00 |
400 000,00 |
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
Додаток 3 до програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету Чагорської сільської ради на 2023 рік
Заходи щодо забезпечення виконання програми підтримки внутрішньо переміщених осіб з місцевого бюджету Чагорської сільської ради на 2022 рік
|
№ п/п |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів Програми |
Термін виконання заходів |
Виконавці |
Орієнтовні обсяги фінансування, тис. гри, в тому числі: |
Очікуваний результат |
||||||
|
джерело фінансування |
||||||||||||
|
місцевий бюджет |
Районний бюджет, |
Обласний бюджет |
ВСЬОГО |
|||||||||
|
1 |
2 |
|
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|||
|
1. |
Підтримка BПO та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану |
1.1.Забезпечення харчуванням та медичними засобами, придбання товарів першої необхідності, гігієнічних засобів, оплата ïx доставки, побутове обслуговування, оплата комунальних послуг, енергоносіїв тощо |
2023 рік |
Чагорська сільська рада |
350,00 |
- |
- |
350,00 |
Підтримка BПO та/або евакуйованих осіб у Чагорській ТГ |
|||
|
|
1.2.Облаштування місць розміщення BПO |
2023 рік |
Чагорська сільська рада |
50,0 |
|
|
50,0 |
|
||||
РАЗОМ |
400,00 |
|
|
400,00 |
|
||||||||
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від "11" липня 2023 року с. Чагор № - 22/2023
Про внесення змін до «Програми покращення
умов обслуговування платників податків
на території обслуговування Глибоцької
ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та
як результат – збільшення надходжень до
державного та місцевих бюджетів на 2021-2025 роки»
Розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 21.04.2023 р. № 2504/5/24-13-52-07, з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету, організації належної взаємодії з фіскальними органами для впровадження нових форм роботи з платниками податків з використанням сучасних інформаційних технологій та забезпечення зручності для їх обслуговування, відповідно до статті 2 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади», статті 85 Податкового кодексу України, абзацу п’ятого підпункту 2 пункту 1 постанови КМУ від 11.03.2022 р. № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада, -
В И Р І Ш И Л А:
- Внести зміни до «Програми покращення умов обслуговування платників податків на території обслуговування Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та як результат – збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів на 2021-2025 роки», затвердженою рішенням сесії Чагорської сільської ради від 08.42.2021 р. № 73-4/2021 зі змінами, внесеними рішенням виконавчого комітету Чагорської сільської ради від 27.10.2022 р. № /2022 та затвердити її нову редакцію, що додається.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Дмитра ЛАЗОРЕНКА.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням сесії Чагорської сільської ради від 08.04.2021 р. № 73-4/2021
зі змінами, внесеними
рішенням виконавчого комітету
Чагорської сільської ради
від 27.10.2022 р. № 143/2022 та
рішенням сесії Чагорської сільської ради від 11.07.2023 р. № -22/2023
ПРОГРАМА
покращення умов обслуговування платників податків на території обслуговування Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та як результат- збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів
на 2021-2025 роки
с. Чагор
2022
I. Загальні положення
Україна сьогодні прямує шляхом євроінтеграції, побудови нової європейської держави. Надання якісних послуг населенню один з пріоритетів даної інтеграції.
Програма покращення умов обслуговування платників на території обслуговування Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та як результат збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2021 - 2025 р. р. ініційована та розроблена Глибоцькою ДПІ ГУ ДПС в Чернівецькій області.
Тісна взаємодія органів місцевого самоврядування з податковою службою району забезпечить не лише повноцінне та своєчасне наповнення бюджетів, а й сприятиме створенню сприятливих умов для платників податків (в т. ч. центрів обслуговування платників податків), вихованню високої податкової культури населення, підвищенню рівня добровільної сплати податків, та, як наслідок, зміцненню добробуту громад Чагорської громади.
Дана Програма розроблена на виконання вимог Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями, Закону України від 10.12.2015р. № 889-VIII «Про державну службу».
Перш за все, Програма націлена на повне та якісне надання населенню інформаційних послуг з питань податкової політики, поліпшення умов обслуговування платників, створення зручних умов для виконання податкових обов'язків кожним громадянином та підвищення рівня добровільної сплати податків.
Розроблена з урахуванням вищенаведених нормативних документів, Програма спрямована на втілення у практику сучасних підходів, нової філософії у взаємовідносинах влади з суспільством.
Пріоритети роботи Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області:
- Удосконалення системи адміністрування податків і зборів. Запровадження електронних сервісів обслуговування платників податків та нових моделей податкового супроводження платників податків.
- Стимулювання інвестиційного клімату, росту економіки, створення рівних конкурентних умов. Неупереджене, справедливе застосування чинного законодавства, унеможливлення корупційних проявів.
- Забезпечення стабільного та ритмічного наповнення бюджетів усіх рівнів.
- Стабілізація податкового законодавства. Ініціювання удосконалення законодавчих змін у тісному діалозі з бізнесом і громадськістю, досягнення паритету інтересів держави і підприємців.
- Підвищення податкової культури і її пропаганда серед усіх учасників податкового процесу.
Центр по обслуговуванню платників підвищує рівень податкових адміністративних та інформаційних послуг, а саме:
- належне обслуговування та створення комфортних умов платникам податків ;
- розширення переліку послуг, що надаються платникам податків, з урахуванням їх потреб та побажань;
- спрощення процедури надання послуг та відповідно зменшення часу та вартості виконання платниками податків податкових зобов’язань, в перспективі – отримання послуг без відвідування органів ДПС;
- підвищення рівня добровільної сплати податків, з одночасним забезпеченням зворотного зв’язку стосовно якості обслуговування платників податків.
Принцип функціонування центрів полягає в тому, що зосереджено в одному приміщенні весь комплекс послуг з адміністрування податків і зборів. З їх відкриттям запроваджується індивідуальний підхід до кожного платника податків.
Глибоцька ДПІ традиційно займає одне з пріоритетних місць в області по частці доходів, що надходять до загальнодержавної скарбниці. У 2020 році показники збору податків в усіх сферах економіки значно перевищили минулорічні.
Аналіз стану збору податків за 2020 рік до бюджетів усіх рівнів показав, що податковою інспекцією мобілізовано податків на загальну суму 252824,4 тис. грн, що перевищує минулорічний рівень збору податків на 17043,1 тис. грн., або на119 %.
Відповідно до вимог діючого податкового законодавства, податківці щороку організовують та забезпечують проведення широкомасштабної кампанії по декларуванню доходів громадян. Крім того, постійно проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями та громадянами з метою попередження виплати заробітної плати в «конвертах».
Разом з цим, на даний час забезпеченість податківців комп'ютерною технікою не дає можливості в повному обсязі забезпечувати виконання поставлених завдань.
Важливим напрямком роботи для наповнення дохідної частини бюджету та спонукання платників податків до добровільної сплати є проведення активної масово-роз’яснювальної роботи серед населення. Тільки своєчасне та кваліфіковане роз’яснення податкового законодавства дасть позитивні наслідки в ліквідації схем тінізації та ухилення від податкових зобов’язань.
Забезпечення партнерських зв'язків з громадськістю та належний рівень агітаційно-просвітницької роботи потребує не лише високого професіоналізму від працівників податкової служби, а й належного їх матеріально-технічного забезпечення.
Зокрема, на даний час Глибоцька ДПІ постійно співпрацює із засобами масової інформації.
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області постійно проводить семінари та інформаційні зустрічі з платниками. Так, за 2020 рік проведено 11 зустрічей та 2 семінари, це, в свою чергу, не лише підвищення рівня податкової обізнаності громадян, а й упередження звернень та скарг від платників податків, а головне – протидія порушенням податкового законодавства та злочинам у сфері оподаткування.
Проте, недостатня комп'ютеризація, відсутність спеціального технічного обладнання та фінансування ресурсів не дають змоги в повній мірі та своєчасно проводити оперативну роботу по інформуванню громадськості щодо змін податкового законодавства через ЗМІ та мережу Інтернет.
Запорукою ефективної співпраці між платниками податків та податковою службою є отримання платниками повних, своєчасних та професійних консультацій щодо проблемних питань, які виникають у них в процесі ведення господарської діяльності. Для досягнення цієї мети протягом багатьох років працює “гаряча” телефонна лінія, де кожний платник податків має змогу безкоштовно, оперативно та не залишаючи свого робочого місця отримати відповіді на свої запитання, вносити пропозиції стосовно удосконалення податкового законодавства у випадках його неоднозначного тлумачення.
Забезпеченню обізнаності в діючому податковому законодавстві та формуванню високої податкової культури у платників податків значною мірою сприяє розповсюдження серед них друкованої продукції, розробленої та випущеної спеціалістами податкової інспекції. Але нажаль кошти на її виготовлення в кошторисі податкової інспекції відсутні.
Значний моральний знос комп’ютерної техніки в податковій інспекції не дає можливості повноцінно використовувати в роботі сучасні інформаційно-аналітичні системи та забезпечувати безперебійну обробку даних платників податків, що в період масової подачі звітності спричиняє черги, а це в свою чергу обурення і незадоволення платників.
Належне оснащення Глибоцької ДПІ, створення сприятливих умов громадянам для отримання реєстраційних номерів облікової картки платника податків (ідентифікаційних номерів), декларування своїх доходів, надання консультацій та роз’яснень, тощо також потребує необхідного фінансування.
Комплексне розв'язання питань пов’язаних зі своєчасним та повним надходженням податків до бюджетів можливе шляхом розроблення, затвердження та виконання відповідної місцевої програми на період 2021- 2025 років.
Правовим підґрунтям затвердження та реалізації Програми є Конституція України, Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні".
Завдання Програми та результативні показники
Програма є складовою частиною комплексного вирішення питання своєчасності та повноти наповнення бюджетів, в т.ч.: підвищення рівня добровільної сплати податків, податкової культури, обслуговування платників податків, запобігання вчиненню порушень податкового законодавства.
Програма передбачає здійснення (із залученням можливостей інших контролюючих, правоохоронних органів та зацікавлених відомств), дієвих заходів з метою збільшення надходжень до бюджетів на таких пріоритетних напрямках як:
- запобігання вчиненню порушень податкового законодавства;
- запобігання виникнення тіньового сектору економіки та створення умов для його ліквідації;
- здійснення комплексу заходів по скороченню податкового боргу;
- запровадження нових форм і методів попередження порушень податкового законодавства;
- розвиток центру обслуговування платників податків;
- придбання потужних серверів для безперебійної обробки даних;
- матеріально-технічне забезпечення профілактичної та інформаційно-аналітичної роботи.
Система фінансового забезпечення даної Програми передбачає суттєве покращання обслуговування платників податків території обслуговування Глибоцької ДПІ і як наслідок підвищення рівня добровільної сплати податків та збільшення надходжень до бюджетів району.
За умови реалізації запланованих Програмою заходів прогнозується підвищення рівня обслуговування платників податків, збільшення надходжень до бюджетів району.
II. Визначення проблеми, на розв'язання якої спрямована програма
Програма розроблена і спрямована на забезпечення ефективності здійснення узгоджених заходів щодо наповнення всіх бюджетів та усунення причин неповної та несвоєчасної сплати податків.
В діяльності податкової служби існує ряд нагальних організаційних, фінансових, матеріально-технічних та інших проблем, які потребують невідкладного розв'язання, в тому числі за участю місцевого органу виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Саме цим обумовлена необхідність розробки і затвердження Програми покращення умов обслуговування платників податків на території обслуговування Глибоцької ДПІ та як результат збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2021 - 2025 р. р. (надалі - Програма).
III. Мета Програми
Головною метою Програми є створення сприятливих умов платникам податків для виконання ними конституційного обов’язку на належному рівні з метою своєчасного та повного наповнення бюджетів, усунення причин та умов вчинення порушень податкового законодавства, а також налагодження дієвої співпраці Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та органів місцевого самоврядування.
IV. Головними напрямами Програми є:
- Покращення обслуговування платників (вдосконалення сервісних центрів), формування високої податкової культури платників податків з метою сприяння розвитку підприємництва;
- Підвищення рівня добровільної сплати податків та забезпечення стабільного і ритмічного наповнення бюджетів;
- Придбання потужних серверів для безперебійної обробки даних платників податків;
- Удосконалення системи адміністрування податків і зборів.
- Запровадження електронних сервісів обслуговування платників податків;
- Підвищення податкової культури і її пропаганди серед усіх учасників податкового процесу;
- Забезпечення взаємодії органів місцевого самоврядування з податковою інспекцією.
V.Шляхи і засоби розв'язання проблеми, строки виконання Програми
Реалізація Програми передбачає співпрацю Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та органів місцевого самоврядування. Виконання Програми передбачається здійснити протягом 2021–2025 рр.
VI.Фінансове забезпечення
Фінансування Програми здійснюється за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством.
Контроль за використанням бюджетних коштів, передбачених для здійснення заходів, визначених Програмою, здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
VII. Організація виконання Програми
Організацію виконання Програми забезпечує Глибоцька ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області , за участю територіальної громади території обслуговування Глибоцької ДПІ, їх структурних підрозділів, в межах встановленої чинним законодавством компетенції, шляхом затвердження відповідних заходів, прийняття відповідних управлінських рішень та проведення постійного моніторингу стану надходжень податків до бюджетів.
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області проводить узагальнення інформації про хід виконання заходів, визначених даною Програмою раз на рік по виділених коштах та подає її до відома територіальної громади території обслуговування Глибоцької ДПІ .
VIII. Заходи реалізації Програми
I Організаційно - правове забезпечення заходів направлених на повне та своєчасне наповнення бюджетів
1. З метою профілактики порушень податкового законодавства, проведення спільних семінарів - нарад контролюючих органів, органів місцевого самоврядування для платників податків з питань доведення норм Податкового кодексу України та нормативно-правових актів прийнятих на його виконання.
2. Систематичне роз'яснення через засоби масової інформації та Інтернет норм податкового законодавства, запровадження нових форм роботи, спрямованих на виявлення порушень податкового законодавства та їх попередження. Висвітлення через засоби масової інформації та Інтернет інформації про порушення податкового законодавства.
3. Співпраця з громадськістю шляхом розміщення в громадських місцях, засобах масової інформації, Інтернеті номерів контактних телефонів територіальних органів ГУ ДПС, графіків прийому громадян посадовими особами таких органів, номерів «телефонів довіри» та « Пульсу».
4. Надання органам місцевого самоврядування та державної влади пропозицій з питань положень щодо місцевих податків і зборів.
5. Створення умов для ефективного контролю за своєчасністю та повнотою надходжень податків до бюджетів територіальної громади.
6. Регулярний розгляд стану виконання Програми на засіданнях колегій та службових нарадах, при необхідності надання пропозицій щодо внесення до неї відповідних змін і доповнень.
II. Заходи по своєчасному наповненню бюджетів
1. Забезпечення функціонування бази інформаційних даних про виявлені порушення податкового законодавства під час перевірок, розгляду та змісту скарг громадян та організацій, аналізу причин і чинників, що спричиняють їх повторність.
2. Систематичне проведення якісних планових та позапланових, згідно чинного законодавства, контрольних заходів по дотриманню суб’єктами господарювання податкового законодавства.
3. Здійснення контрольно – перевірочних заходів з метою попередження випадків виплати заробітної плати в «конвертах» суб’єктами господарювання територіальної громади.
4. Відпрацювання ефективних механізмів здійснення контролю за дотриманням СГД податкового законодавства з метою своєчасного надходження податків до бюджетів всіх рівнів та бюджету району зокрема. Внесення пропозицій щодо наповнення місцевого бюджету при їх плануванні на відповідний період.
5. Забезпечення комп’ютерною та оргтехнікою, засобами зв'язку, що відповідають сучасним технічним вимогам фахівців податкової інспекції, з метою підвищення рівня обслуговування платників податків району.
6. З метою підвищення продуктивності праці фахівців Глибоцької ДПІ для покращення якості та ефективності документування порушень придбання спеціальної комп'ютерної та оргтехніки.
7. Попередження порушень податкового законодавства, шляхом інформаційно - роз'яснювальних заходів в засобах масової інформації, Інтернеті та шляхом участі в семінарах і навчаннях. Розповсюдження інформацій про електронні сервіси ДПС України , що дають право знати все про податки і збори .
III. Фінансове, матеріально-технічне та інформаційне забезпечення заходів програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством за окремими рішеннями відповідних територіальних громад, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів, або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету за умови відсутності заборгованості такого бюджету за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату.
Відповідно до повноважень визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечити широку інформаційну підтримку заходів органів місцевого самоврядування, податкових органів, спрямованих на наповнення бюджетів. Поширювати позитивний досвід попереджувальної роботи контролюючих органів.
IX.Система управління та контроль за ходом виконання Програми
Безпосередній контроль за ходом виконання заходів і завдань Програми здійснює Глибоцька ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області.
ПАСПОРТ
Програми покращення умов обслуговування платників податків території обслуговування Глибоцької ДПІ та як результат збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів
на 2021 – 2025 р. р.
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС в Чернівецькій області |
2. |
Дата, номер і назва нормативних документів |
Конституція України, Податковий кодекс України від 02.12.10р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями, Бюджетний кодекс України від 07.10.2010р. N 2592-VI із змінами і доповненнями, Закон «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997р. № 280/97-ВР, Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. № 889-VIII
|
3. |
Розробник Програми |
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС в Чернівецькій області |
4. |
Співрозробники Програми |
|
5. |
Відповідальні виконавці |
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС в Чернівецькій області |
6. |
Учасники Програми |
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС в Чернівецькій області, Чагорська територіальна громада. |
7. |
Термін реалізації Програми |
2021-2025 роки |
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Бюджет Чагорської ТГ
|
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації |
155 тис. грн. |
9.1. |
В тому числі: |
|
|
- кошти Бюджет Чагорської ТГ
|
155 тис. грн.
|
|
незаборонені чинним законодавством |
|
10. |
Основні джерела фінансування Програми |
Бюджет Чагорської ТГ
|
|
|
|
* ПРИМІТКА: Фінансування заходів програми здійснювати за окремими рішеннями відповідних територіальних громад, за рахунок вільного залишку бюджетних коштів, або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету за умови відсутності заборгованості такого бюджету за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату.
Ресурсне забезпечення програми по покращенню умов обслуговування
платників Глибоцької ДПІ
та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів
на 2021 - 2025 роки
Обсяг коштів, які пропонуються |
Етапи виконання програми (тис. грн.) |
Усього (тис. грн.)
|
||||
2021 рік |
2022 рік
|
2023 рік |
2024 рік |
2025 рік |
||
Обсяг ресурсів |
20 тис. грн |
30 тис. грн |
35 тис. грн |
35 тис. грн |
35 тис. грн |
155 тис. грн |
|
|
|
|
|
|
|
Бюджет Чагорської ТГ |
20 тис. грн |
30 тис. грн |
35 тис. грн |
35 тис. грн |
35 тис. грн |
155 тис. грн |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Напрямки реалізації програми Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області по покращенню умов обслуговування платників та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2022 - 2025 роки
№ з/п |
Перелік заходів програми |
Термін виконання заходу |
Виконавці |
Джерело фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.) |
Очікуваний результат |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
1 |
Покращення обслуговування платників податків та підвищення добровільної сплати платежів до бюджету громади |
2022 - 2025 роки |
Глибоцька ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області |
Не вимагає фінансування |
|
Забезпечення неухильного дотримання податкового законодавства та інших нормативно правових актів щодо сплати податків i зборів платниками податків Чагорської ТГ
|
2. |
Фінансова підтримка ДПІ:
|
2022 - 2025 роки
|
Глибоцька ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області |
Бюджет Чагорської ТГ |
105 тис. грн. |
Залучення додаткових ресурсів для покращення обслуговування платників у Центрі обслуговування платників (ЦОП) Глибоцької ДПІ Головного управління ДПС у Чернівецькій області |
2.1. |
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв, інших послуг |
Забезпечення комфортних умов платникам податків під час осінньо-зимового періоду
|
||||
2.2. |
Придбання, ремонт, заправка картриджів до офісної техніки, канцелярських товарів |
Забезпечення обслуговування платників, за потребою ксерокопіювання документів, необхідних для отримання адміністративних послуг та подання звітності
|
||||
2.3. |
Придбання інформаційних стендів у т.ч. переоснащення та реставрація наявних, знаків візуалізації ЦОП та напрямків руху
|
Доведення до платників інформації про внесення змін до чинного законодавства, наявних змін у поданні звітності та отриманні адміністративних послуг |
||||
|
Придбання комп’ютерної та оргтехніки для центрів по обслуговуванню платників податків: |
Покращення якості документування та контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів та інших платежів до державного та місцевих бюджетів
|
||||
|
Поточний ремонт приміщень де обслуговуються платники податків
|
Створення належних умов для платників податків |
Пояснювальна записка
до Програми покращення умов обслуговування платників податків на території обслуговування Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області та як результат збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів
на 2021 - 2025 р. р.
З метою підвищення рівня податкової культури платників податків виявлення і усунення випадків порушення податкового законодавства, проведена реорганізація та створено Глибоцьку ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області.
Проведений аналіз свідчить, що для покращення умов обслуговування платників податків та збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів, необхідне зміцнення матеріально - технічного забезпечення Глибоцької ДПІ.
Пріоритети роботи Глибоцької ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області.:
Головною метою Програми є створення комфортних умов для партнерських взаємовідносин податкової інспекції та платників податків.
1. Забезпечення платників податків якісними та своєчасними податковими послугами.
2. Розширення переліку послуг, що надаються платникам податків, з врахуванням їх потреб та побажань.
3. Спрощення процедури надання послуг та відповідно зменшення часу та вартості виконання платниками податків податкових зобов’язань, у перспективі – отримання послуг без відвідування податкової служби.
4. Забезпечення повної обізнаності щодо можливих змін у податковому законодавстві (через надання консультацій, роз’яснень, семінарів, брошур).
6. Своєчасне та повне інформування платників податків про необхідність виконання їх податкових зобов’язань для упередження фактів застосування фіскальних інструментів, покращення партнерських стосунків.
7.Удосконалення системи адміністрування платників податків і зборів. Запровадження електронних сервісів обслуговування платників податків та нових моделей податкового супроводження платників податків.
8.Стимулювання інвестиційного клімату, росту економіки, створення рівних конкурентних умов. Неупереджене, справедливе ( стосовно усіх платників) застосування чинного законодавства, унеможливлення корупційних проявів.
9. Забезпечення стабільного та ритмічного наповнення бюджетів усіх рівнів.
10.Стабілізація податкового законодавства. Ініціювання удосконалення законодавчих змін, здійснювати у тісному діалозі з бізнесом і громадськістю, знаходити паритет інтересів держави і підприємців.
11.Підвищення податкової культури і її пропаганда серед усіх учасників податкового процесу.
Належне забезпечення контролю за надходженнями до бюджетів та високий рівень добровільної сплати податків впливає на виконання соціальних програм району.
Глибоцька ДПІ ГУ ДПС у Чернівецькій області повинна підвищити рівень податкових, адміністративних та інформаційних послуг, а саме:
- належне обслуговування та створення комфортних умов платникам податків;
- розширення переліку послуг, що надаються платникам податків, з урахуванням їх потреб та побажань;
- спрощення процедури надання послуг та відповідно зменшення часу та вартості виконання платниками податків податкових зобов’язань, в перспективі – отримання послуг без відвідування податкового органу;
- підвищення рівня добровільної сплати податків, з одночасним забезпеченням зворотного зв’язку стосовно якості обслуговування платників податків.
Однією із головних умов якісного та своєчасного проведення податковою службою району належного обліку, нарахування та здійснення контролю за сплатою податків, що спрямовуються до бюджетів всіх рівнів та бюджету району зокрема, є забезпечення працівників податкової служби сучасною комп'ютерною технікою.
Важливим напрямком роботи для наповнення дохідної частини бюджету та спонукання платників податків до добровільної сплати є проведення активної масово-роз’яснювальної роботи серед населення. Тільки своєчасне та кваліфіковане роз’яснення податкового законодавства дасть позитивні наслідки в ліквідації схем тінізації та ухилення від податкових зобов’язань.
Забезпечення партнерських зв'язків з громадськістю та належний рівень агітаційно-просвітницької роботи потребує не лише високого професіоналізму від працівників податкової служби, а й належного матеріально-технічного забезпечення.
В зв’язку з введенням дію Законів України від 13.01.11 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» та від 13.01.11 № 2938-V «Про внесення змін до Закону України «Про інформацію» із змінами та доповненнями та з метою своєчасного та належного задоволення запитувачів інформації та надання їм ксерокопій документів необхідно створити спеціальні робочі місця для роботи запитувачів з документами належно обладнані сучасними ксероксами, сканерами та комп’ютерами.
Значний моральний знос комп’ютерної техніки в податковій інспекції не дає можливості повноцінно використовувати в роботі сучасні інформаційно-аналітичні системи та забезпечувати безперебійну обробку даних платників податків. В зв’язку із постійною динамікою зміни кількості суб’єктів господарювання які подають звітність в електронному вигляді виникла необхідність придбати потужні сервери для безперебійної обробки даних податкової звітності .
Належне оснащення Громадської приймальні Глибоцької ДПІ, створення сприятливих умов громадянам для отримання реєстраційних номерів облікової картки платника податків (ідентифікаційних номерів), декларування майнового стану та доходів також потребує необхідного фінансування.
Комплексне розв'язання питань пов’язаних з своєчасним та повним надходженням податків до бюджетів можливе шляхом розроблення, затвердження та виконання відповідної програми на період до 2025 року.
В зв’язку з цим Глибоцькою ДПІ розроблено Програму покращення умов обслуговування платників податків у районі та як результат збільшення надходжень до Державного та місцевих бюджетів на 2021 – 2025р.р.
Виконання заходів Програми щодо покращення умов обслуговування платників податків та збільшення надходжень до бюджетів неможливе без цілеспрямованого плану дій та належного фінансування.
З метою створення належних умов обслуговування платників податків вимагає суттєвого покращання матеріально-технічного забезпечення Глибоцької ДПІ (особливо щодо сучасної комп’ютерної та оргтехніки, засобів телефонного зв’язку, тощо) .
В цілому по Програмі визначено фінансування головних напрямків у сумі 100 тис. грн. (протягом 5-х років), це тільки незначна частина необхідних коштів, що потрібна для виконання покладених завдань.
За умови реалізації переліку запланованих Програмою заходів прогнозується суттєве покращення рівня обслуговування платників податків, податкової культури населення , добровільної сплати податків та збільшення надходжень до бюджетів. Від якості роботи податкової служби щодо попередження та усунення порушень податкового законодавства суб'єктами підприємницької діяльності залежить соціальна стабільність і поліпшення економічного стану територій обслуговування Глибоцької ДПІ.
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про внесення змін до Статуту
«Чагорської дитячо-юнацької
спортивної школи» та
затвердження його нової редакції
З метою приведення нормативно-правових документів у відповідність, у зв’язку із утворення та ліквідацію районів області та відповідно змінами поштових адрес, відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», керуючись статтями 26, 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Внести зміни до Статуту комунальної організації (установи, закладу) «Чагорської дитячо-юнацької спортивної школи», в частині юридичної адреси у п. 1.6 Статуту, змінивши назву району «Глибоцький» на «Чернівецький».
- Доручити директору закладу провести державну реєстрацію змін відповідно до чинного законодавства.
- Контроль за виконанням рішення покласти на відділ освіти, культури, молоді та спорту сільської ради.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
«Погоджено» «Затверджено»
Головний спеціаліст відділу рішенням Чагорської сільської ради
освіти, культури, молоді та спорту від 22 грудня 2020 р. № ___ -2/2020
Чагорської сільської ради зі змінами, внесеними
рішенням Чагорської сільської ради
____________ Олена СЕМЕНЮК від 15 липня 2023 р. № ___ -22/2023
Сільський голова
______________ Георгій КОБЛЮК
С Т А Т У Т
комунальної організації (установи, закладу) «Чагорської дитячо-юнацької спортивної школи»
с. Чагор
2020
1. Загальна частина
1.1. Чагорська дитячо-юнацька спортивна школа (далі - спортивна школа) є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю - закладом фізичної культури і спорту, який забезпечує розвиток здібностей вихованців в обраному виді спорту, визнаному в Україні, створює необхідні умови для гармонійного виховання, фізичного розвитку, повноцінного оздоровлення, змістовного відпочинку і дозвілля дітей та молоді, самореалізації, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів для резервного спорту.
1.2. Спортивна школа у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Мінмолодьспорту, МОН, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, рішеннями Чагорської сільської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями Чагорського сільського голови і цим Статутом.
1.3. Організаційно-правова форма спортивної школи – комунальна організація (установа, заклад).
1.4. Спортивна школа є юридичною особою, має печатку, штамп, бланки зі своєю назвою.
1.5. Найменування організації:
повне – ЧАГОРСЬКА ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА;
скорочене – ЧАГОРСЬКА ДЮСШ
1.6. Юридична адреса організації: 60412, Чернівецька область, Чернівецький район, с. Чагор, вул. Незалежності, 79.
2. Організаційно-правові засади діяльності
2.1. Засновником спортивної школи є Чагорська сільська територіальна громада в особі Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області (далі - засновник).
2.2. Спортивна школа перебуває у комунальній власності засновника.
2.3. Мінмолодьспорт здійснює в установленому порядку організаційно-методичне забезпечення діяльності спортивної школи.
2.4. Спортивна школа є юридичною особою і діє на підставі статуту, що розроблений відповідно до законодавства України на основі Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 993 (далі- положення) та затверджений засновником.
2.5. Спортивна школа у своїй структурі може мати відділення з певних видів спорту, інші підрозділи, що відповідають меті діяльності спортивної школи. Відкриття (закриття) відділень з певних видів спорту здійснюється за рішенням засновника спортивної школи, погодженим відділом освіти, культури, молоді та спорту Чагорської сільської ради (далі - орган управління).
2.6. Спортивна школа повинна мати у штатному розписі не менше ніж чотири ставки, з них не менше двох штатних одиниць, а також власну або орендовану матеріально-технічну базу, науково-методичне і медичне забезпечення, необхідні кошти, зокрема фонд оплати праці.
2.7. Допускається також зараховування до відділень з видів спорту дитячо-юнацьких спортивних шкіл, за бажанням, особи з інвалідністю для занять видами спорту, що визнані в Україні, з урахуванням специфіки таких видів спорту та медичної довідки про стан здоров’я.
2.8. Відділення з певного виду спорту спортивної школи може включати такі групи:
початкової підготовки, в яких здійснюється навчально-тренувальний процес на початковому етапі підготовки для виявлення здібностей вихованців з урахуванням специфіки обраного виду спорту, забезпечення мотивації щодо продовження занять, опанування основ техніки і тактики обраного виду спорту, всебічної загальної та фізичної підготовки, формування морально-етичної і вольової поведінки;
базової підготовки, в яких продовжується підготовка вихованців, що завершили навчання у групах початкової підготовки, та/або здійснюється додатковий набір до груп за встановленими контрольними нормативами на етапах попередньої базової підготовки протягом першого - третього років навчання та спеціалізованої базової підготовки протягом четвертого - п’ятого років навчання для виявлення майбутньої спеціалізації обраного виду спорту із застосуванням способів, що дають змогу підвищувати функціональний потенціал спортсменів для поступового виконання тренувальних та змагальних навантажень;
спеціалізованої підготовки, в яких продовжується навчально-тренувальний процес на етапі спеціалізованої базової підготовки перспективних вихованців, які пройшли спортивну підготовку в групах базової підготовки з метою розвитку спеціальних фізичних якостей та підвищення фізичної працездатності за рахунок поступового збільшення обсягу тренувальних навантажень, для поповнення складу збірних команд для участі у змаганнях відповідного рівня;
підготовки до вищої спортивної майстерності, в яких здійснюється удосконалення індивідуальної техніки та тактики в обраному виді спорту на етапі підготовки до вищих досягнень, збільшення обсягу навчально-тренувальної роботи та змагальної практики для максимальної реалізації індивідуальних можливостей на всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
2.9. Спортивна школа у порядку, встановленому Мінмолодьспортом, отримує категорію, яка надається на підставі заяви засновника. Орган, який надав спортивній школі категорію, має право перевірити дотримання вимог, визначених у додатку до Положення. Надання відповідної категорії спортивній школі підтверджується свідоцтвом, форма якого затверджується Мінмолодьспортом.
3. Організація діяльності спортивної школи
3.1. Навчально-тренувальна та спортивна робота спортивної школи проводиться за навчальними програмами з видів спорту, що затверджуються Мінмолодьспортом.
Основними формами навчально-тренувальної роботи є групові навчально-тренувальні заняття, тренування за індивідуальними планами, виховні заходи, медико-відновні заходи, навчально-тренувальні збори, практика суддівства спортивних змагань.
Основною формою спортивної роботи є участь вихованців у спортивних змаганнях різного рівня.
3.2. Навчальний рік у спортивній школі починається з 1 вересня.
Річний навчальний план для кожної групи розраховується на 52 тижні. У межах зазначеного плану передбачається проведення протягом шести тижнів навчально-тренувальних занять в умовах спортивно-оздоровчого табору та/або за індивідуальними планами вихованців на період їх активного відпочинку.
3.3. Тривалість навчальної години в спортивній школі становить 45 хвилин.
Тривалість одного навчально-тренувального заняття не може перевищувати:
у групах початкової та фізкультурно-реабілітаційної підготовки - двох навчальних годин;
у групах базової підготовки першого - третього років навчання - трьох навчальних годин;
у групах базової підготовки четвертого - п’ятого років навчання, спеціалізованої підготовки та підготовки до вищої спортивної майстерності - чотирьох навчальних годин.
Допускається проведення в один день двох занять в одній групі залежно від встановленого для групи тижневого навантаження та проведення занять з групами на громадських засадах. Сумарна тривалість занять в один день не може перевищувати шести навчальних годин.
3.4. Режим щоденної роботи спортивної школи визначається розкладом занять, що затверджується на навчальний рік директором спортивної школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором між адміністрацією спортивної школи та профспілковим комітетом, а у разі відсутності профспілкового комітету - представниками трудового колективу, що обрані та уповноважені ним.
У період канікул у загальноосвітніх навчальних закладах спортивна школа працює за окремим планом, затвердженим її директором.
Адміністрація спортивної школи створює для вихованців, тренерів-викладачів та інших працівників безпечні умови для навчально-тренувальної, спортивної та іншої роботи.
3.5. Норми наповнюваності груп відділень з видів спорту і тижневий режим навчально-тренувальної роботи спортивної школи установлюються Мінмолодьспортом.
Наповненість груп початкової підготовки та груп базової підготовки у канікулярний період корегується директором спортивної школи і повинна становити не менше 50 відсотків норми наповнюваності.
3.6. Проект плану комплектування відділень з видів спорту на наступний навчальний рік подає директор спортивної школи засновникові або органу управління до 25 серпня поточного року для затвердження.
Списки вихованців груп відділень з видів спорту затверджуються директором спортивної школи до 1 вересня, а для груп початкової підготовки - до 1 жовтня поточного року. Протягом навчального року у зазначені списки у разі потреби можуть вноситися в установленому порядку зміни.
Списки вихованців груп спеціалізованої підготовки і груп підготовки до вищої спортивної майстерності погоджуються відповідно з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим і структурними підрозділами з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
3.7. До спортивної школи приймаються всі особи, що бажають займатися фізичною культурою і спортом, які виконали нормативи з загальнофізичної та/або фізичної підготовки, встановлені навчальними програмами з видів спорту, та не мають медичних протипоказань.
Зарахування до спортивної школи здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, що їх замінюють, та/або дитини, яка досягла 16-річного віку, медичної довідки про стан здоров’я та відсутність медичних протипоказань для занять спортом з медичного закладу.
Мінімальний вік дитини, що підлягає зарахуванню до спортивної школи, залежить від специфіки виду спорту та визначається Мінмолодьспортом за погодженням з МОЗ.
Переведення вихованців спортивної школи відповідно з групи початкової підготовки до групи базової підготовки, групи спеціалізованої підготовки та групи підготовки до вищої спортивної майстерності здійснюється після виконання ними встановлених вимог, зазначених у навчальних програмах з видів спорту.
Вихованці, які досягли 18 років, залишаються у спортивній школі у групах базової підготовки четвертого і п'ятого року навчання, групах спеціалізованої підготовки та групах підготовки до вищої спортивної майстерності за наявності позитивної динаміки показників підготовленості та високих спортивних результатів за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з фізичної культури та спорту обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій. Вихованці можуть перебувати у спортивній школі до 23 років включно. У разі досягнення вихованцями граничного віку під час навчального року вони мають право продовжити навчання до закінчення поточного навчального року.
3.8. Вихованці спортивної школи, які направлені для підвищення рівня спортивної майстерності до спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки і команд з ігрових видів спорту, які беруть участь у чемпіонатах України серед команд вищих ліг, не включаються до кількісного складу груп спортивної школи, але можуть брати участь у спортивних змаганнях у складі команд спортивної школи протягом двох років з часу їх направлення за рахунок коштів такої спортивної школи виходячи з її фінансових можливостей. За тренером-викладачем спортивної школи зберігаються протягом двох років з часу направлення зазначених вихованців раніше встановлені надбавки (доплати) за їх підготовку.
Для доукомплектування відповідних груп підготовки, з яких вихованці направлені для подальшого підвищення рівня спортивної майстерності, до таких груп можуть зараховуватися вихованці з нижчим рівнем підготовки, які виконують обсяг навантажень, передбачений навчальними програмами з видів спорту для відповідного етапу підготовки, з дотриманням при цьому тижневого режиму навчально-тренувальної роботи та вимог до наповненості груп.
3.9. У разі потреби у загальноосвітніх навчальних закладах (для вихованців з інвалідністю у спеціальних школах-інтернатах) можуть відкриватися спеціалізовані класи з видів спорту з продовженим днем навчання для проведення додаткової навчально-тренувальної та спортивної роботи за умови забезпечення вихованців харчуванням і додержання норм санітарно-гігієнічного законодавства на підставі відповідної угоди, укладеної між спортивною школою та навчальним закладом.
Спеціалізовані класи відкриваються в установленому порядку до початку навчального року.
В угоді зазначаються обов'язки сторін щодо фінансового забезпечення, комплектації класу, раціонального поєднання навчання із заняттями відповідним видом спорту, організацією медичного контролю, проведення медико-відновних заходів, харчування вихованців тощо.
Директор спортивної школи за погодженням з педагогічною радою загальноосвітнього навчального закладу (спеціальної школи-інтернату) та батьками учнів або особами, що їх замінюють, може вносити пропозиції щодо зміни в установленому порядку строку закінчення навчального року, початку та закінчення півріччя, складення іспитів з урахуванням результатів виконання учнями спеціалізованого класу навчальної програми з виду спорту.
3.10. Для забезпечення безперервності навчально-тренувального процесу та активного відпочинку вихованців організовуються спортивно-оздоровчі табори на власній або орендованій базі у канікулярний період. Під керівництвом одного тренера-викладача може займатися 15-20 вихованців у денних спортивно-оздоровчих таборах та 10 вихованців - у цілодобових.
3.11. Спортивна школа виходячи із своїх фінансових можливостей має право проводити відповідно до вимог законодавства навчально-тренувальні збори для підготовки команд, спортсменів до місцевих, обласних, всеукраїнських, міжнародних змагань та організовувати спортивно-оздоровчі табори із забезпеченням вихованців харчуванням, фармакологічними медико-відновлювальними засобами, вітамінами, білково-глюкозними препаратами, спортивною екіпіровкою та інвентарем, необхідними транспортними засобами і пально-мастильними матеріалами до них для супроводження і забезпечення безпеки вихованців під час навчально-тренувального процесу відповідно до порядку та норм, затверджених Мінмолодьспортом, та інших нормативних актів.
Тривалість навчально-тренувальних зборів становить у групах базової підготовки не більше 100 днів, у групах спеціалізованої підготовки - не більше 150 днів на рік.
Для вихованців, які входять до складу національних збірних команд України з видів спорту відповідних вікових груп, затвердженого наказом Мінмолодьспорту, та груп підготовки до вищої спортивної майстерності і спеціалізованої підготовки, можуть проводитися постійно діючі навчально-тренувальні збори строком до 24 днів на місяць, але не більше 250 днів на рік.
Спортивна школа відповідно до затвердженого календарного плану може проводити внутрішкільні і відкриті першості, матчеві зустрічі, турніри та інші змагання.
3.12. Організація медичного супроводження підготовки вихованців спортивної школи здійснюється відповідно до спільних нормативних документів Мінмолодьспорту і МОЗ.
Лікар або середній медичний працівник спортивної школи забезпечує здійснення медичного контролю за проведенням навчально-тренувальної та спортивної роботи, а також у разі потреби надає першу медичну допомогу вихованцям.
З метою запобігання погіршенню здоров'я вихованців спортивної школи лікар або середній медичний працівник здійснює:
контроль за проходженням вихованцями диспансерного обстеження (не менше двох разів на рік);
додатковий медичний огляд перед участю у змаганнях, після захворювання або травми;
контроль за використанням вихованцями медико-відновлювальних та заборонених до вживання засобів;
відсторонення вихованців від занять за станом здоров'я; контроль за додержанням строків поновлення занять після захворювання або травми;
контроль за додержанням санітарно-гігієнічних норм у місцях проведення навчально-тренувальних занять та змагань, а також під час їх проведення;
облік та аналіз нещасних випадків і травм учнів під час занять.
3.13. Робота медичних працівників спортивної школи повинна бути організована відповідно до вимог законодавства.
3.14. Спортивна школа може укладати договори на медичне обслуговування вихованців з медичними закладами.
4. Учасники навчально-тренувальної та спортивної роботи
4.1. Учасниками навчально-тренувальної та спортивної роботи в спортивній школі є:
тренери-викладачі, медичні працівники та інші фахівці;
батьки або особи, що їх замінюють;
4.2. Вихованці спортивної школи мають право на:
здобуття позашкільної освіти спортивного профілю, одержання свідоцтва про закінчення спортивної школи та оригіналу особистої картки спортсмена, форми яких затверджуються Мінмолодьспортом та МОН;
добровільний вибір виду спорту;
проходження підготовки відповідно до навчальних програм з видів спорту під керівництвом тренера-викладача;
безпечні та нешкідливі умови для навчання;
користування матеріально-технічною, спортивною базою та за наявності - оздоровчою базою спортивної школи;
одержання в установленому порядку спортивного інвентарю індивідуального користування виходячи з фінансових можливостей спортивної школи;
забезпечення в установленому порядку (виходячи з фінансових можливостей спортивної школи) спортивним одягом та спортивним взуттям, а також харчуванням, організація проживання під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань, проїзду до місця проведення таких зборів і змагань. Порядок забезпечення вихованців спортивної школи харчуванням, спортивним одягом та спортивним взуттям під час навчально-тренувальних зборів і спортивних змагань визначається Мінмолодьспортом за погодженням з Мінфіном;
медичне обслуговування та фармакологічне забезпечення відповідно до законодавства виходячи з фінансових можливостей спортивної школи;
одержання нагород, цінних подарунків, призів, премій, грамот, дипломів та на інші види заохочення за досягнуті спортивні успіхи;
представлення в органах громадського самоврядування спортивної школи;
захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій працівників школи, які порушують їх права, принижують честь і гідність.
4.3. Вихованці спортивної школи зобов'язані:
поєднувати заняття в спортивній школі з навчанням у загальноосвітньому навчальному закладі та інших навчальних закладах;
виконувати навчальні програми з метою досягнення запланованих спортивних результатів;
підвищувати свою спортивну майстерність та загальний культурний рівень;
додержуватися здорового способу життя, норм морально-етичної поведінки, установленого спортивного режиму та правил особистої гігієни;
брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах, передбачених індивідуальними і календарними планами;
додержуватися вимог медичного контролю та проходити двічі на рік диспансерне обстеження, починаючи з навчання у групах базової підготовки;
виконувати положення антидопінгового законодавства;
берегти державне, громадське і особисте майно;
додержуватися вимог статуту, правил поведінки вихованця спортивної школи.
4.4. Тренером-викладачем спортивної школи може бути особа, що має високі моральні якості, вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступенем “бакалавр” чи "магістр".
4.5. Тренери-викладачі та інші фахівці, залучені до роботи у спортивній школі, мають право на:
внесення керівництву спортивної школи та органам виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту пропозицій щодо поліпшення навчально-тренувального та виховного процесу, подання на розгляд керівництву спортивної школи і тренерської ради пропозицій щодо заохочення вихованців, застосування стягнень до осіб, які порушують правила (інструкції) внутрішнього трудового розпорядку спортивної школи та посадові інструкції;
участь у роботі методичних об'єднань, нарад, зборів, інших органів самоврядування спортивної школи, у заходах, пов'язаних з організацією спортивної роботи;
підвищення кваліфікації за рахунок коштів спортивної школи та інших джерел;
вибір науково та методично обґрунтованих форм, методів і засобів навчально-тренувальної та спортивної роботи;
захист професійної честі та гідності відповідно до законодавства;
моральне і матеріальне заохочення за досягнення значних результатів у виконанні покладених на них завдань;
забезпечення в установленому порядку спортивною формою і спортивним взуттям виходячи з фінансових можливостей спортивної школи, індивідуальним інвентарем для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
безпечні та нешкідливі для здоров'я умови.
4.6. Тренери-викладачі та інші фахівці, які залучені до навчально-тренувальної та спортивної роботи у спортивній школі, зобов’язані:
користуватися в роботі навчальними програмами з видів спорту;
навчати вихованців, формувати у них вміння і навички з різних напрямів навчально-тренувальної та спортивної роботи диференційовано з урахуванням індивідуальних можливостей, інтересів, схильностей вихованців;
сприяти розвитку фізичних якостей відповідно до задатків та запитів вихованців, а також збереженню здоров'я;
здійснювати контроль за додержанням вихованцями норм морально-етичної поведінки, дотримуватися вимог документів, що регламентують організацію навчально-тренувальної роботи;
додержуватись етики, поважати гідність вихованців, захищати їх від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;
здійснювати контроль та нести відповідальність за додержанням норм антидопінгового законодавства;
берегти здоров'я вихованців, пропагувати здоровий спосіб життя, не допускати до навчально-тренувальної та спортивної роботи вихованців, які не пройшли медичне обстеження в установленому порядку;
постійно підвищувати свій професійний рівень знань, загальну культуру;
вести документацію з питань виконання посадових обов'язків (журнали, плани роботи тощо);
сприяти особистим прикладом і настановами вихованню поваги до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;
проходити щороку в установленому порядку медичне обстеження;
додержуватися вимог статуту спортивної школи, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові обов'язки, накази і розпорядження керівництва спортивної школи;
брати участь у роботі тренерської ради спортивної школи;
додержуватися норм санітарно-гігієнічного та антидопінгового законодавства під час проведення навчально-тренувальних занять і спортивної роботи.
4.7. Тренери-викладачі працюють відповідно до розкладу занять, затвердженого директором спортивної школи.
4.8. Обсяг навантаження тренерів-викладачів визначається згідно з тарифікаційним списком, який затверджується в установленому порядку.
Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповідно до умов, затверджених в установленому порядку Мінмолодьспортом за погодженням з Мінфіном.
4.9. Перерозподіл або зміна навантаження тренера-викладача протягом навчального року здійснюється директором спортивної школи у разі виникнення обґрунтованої потреби з додержанням вимог законодавства про працю.
4.10. Тренери-викладачі можуть утворювати бригади з окремого виду спорту. Склад бригади та регламент її роботи затверджує директор спортивної школи на підставі відповідного рішення тренерської ради спортивної школи.
4.11. Тренери-викладачі спортивної школи організовують і здійснюють навчально-тренувальну та спортивну роботу, несуть відповідальність перед директором за її результати та підлягають атестуванню один раз на чотири роки в порядку, визначеному Мінмолодьспортом.
4.12. Батьки вихованців або особи, що їх замінюють, мають право:
обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування спортивної школи;
звертатися до органів управління фізичною культурою і спортом, директора і органів громадського самоврядування спортивної школи з питань її роботи;
брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-тренувального процесу та зміцнення матеріально-технічної бази спортивної школи;
захищати законні права та інтереси дітей в органах місцевого самоврядування та у відповідних державних і судових органах.
5. Керівництво спортивною школою
5.1. Безпосереднє керівництво спортивною школою здійснює директор, який призначається на посаду (звільняється з посади) сільським головою відповідно до законодавства.
На посаду директора спортивної школи призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступенем “магістр”, стаж роботи за фахом не менш як три роки.
5.2. Директор спортивної школи:
здійснює загальне керівництво спортивною школою, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, забезпечує створення належних умов для підвищення фахового рівня працівників;
забезпечує та контролює проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи, несе відповідальність перед засновником за її результати;
в установленому порядку розробляє структуру, штатний розпис спортивної школи та подає на затвердження засновнику, контролює додержання виконавської та фінансової дисципліни;
забезпечує додержання вимог охорони здоров'я, антидопінгового законодавства, праці і господарської діяльності, санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і норм техніки безпеки та несе за це відповідальність;
представляє спортивну школу на підприємствах, в установах, організаціях та органах влади;
розпоряджається в порядку оперативного управління майном спортивної школи;
видає у межах своїх повноважень накази та розпорядження і контролює їх виконання; затверджує посадові інструкції працівників;
погоджує прийняття на роботу і звільнення з роботи тренерів-викладачів та інших фахівців відповідно до законодавства;
погоджує установлення надбавок надання доплат, премій і матеріальної допомоги тренерам-викладачам та іншим фахівцям спортивної школи, вживає інших заходів заохочення, а також дисциплінарного впливу;
несе відповідальність за виконання покладених на спортивну школу завдань, за результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження будівель та іншого майна, переданого в користування і володіння спортивної школи.
5.3. Заступник директора спортивної школи з навчально-тренувальної роботи повинен мати вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступенем “магістр”, стаж роботи за фахом не менш як три роки.
5.4. Заступник директора спортивної школи з навчально-тренувальної роботи:
несе відповідальність за організацію та здійснює контроль за проведенням навчально-тренувальних занять;
контролює проведення відбору вихованців, комплектацію навчальних груп, виконання вихованцями встановлених вимог для переведення їх з однієї групи підготовки до іншої;
організовує роботу інструкторів-методистів;
здійснює контроль за виконанням вихованцями індивідуальних планів підготовки;
готує пропозиції щодо тарифікації тренерів-викладачів;
координує роботу з науково-методичного та медичного забезпечення;
несе відповідальність за додержанням санітарно-гігієнічних вимог, антидопінгового законодавства, правил техніки безпеки під час проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
організовує роботу з узагальнення досвіду роботи тренерів-викладачів.
5.5. Заступник директора спортивної школи з адміністративно-господарської роботи повинен мати вищу освіту за ступенем “молодший бакалавр”, “бакалавр” чи "магістр" та досвід адміністративно-господарської роботи.
Посада заступника директора спортивної школи з адміністративно-господарської роботи передбачається за наявності власної матеріально-технічної бази.
5.6. Заступник директора спортивної школи з адміністративно-господарської роботи:
несе відповідальність за додержанням матеріально-технічних умов для проведення навчально-тренувальної роботи, збереження майна та інвентарю, експлуатацію будинків, приміщень спортивної школи, утримання їх у належному стані;
забезпечує ефективну експлуатацію спортивної бази, організацію профілактичного нагляду за її станом та проведення поточного ремонту спортивних споруд, обладнання, інвентарю, утримання і використання транспортних засобів.
5.7. У новоутвореній спортивній школі, якій протягом перших трьох років не надана категорія, може передбачатися одна посада інструктора-методиста.
У разі отримання спортивною школою вищої категорії - передбачається не менше трьох посад інструкторів-методистів, першої категорії - двох, другої категорії - однієї.
На посаду інструктора-методиста призначається фахівець, який має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступенем “бакалавр” чи "магістр".
5.8. Інструктор-методист спортивної школи:
здійснює методичне забезпечення та координацію роботи тренерів-викладачів спортивної школи з відбору вихованців, організацію навчально-тренувальної роботи, контроль за комплектуванням груп, результатами навчально-тренувальної роботи, контролює проходження підвищення кваліфікації тренерами-викладачами, проведення відкритих навчально-тренувальних занять;
веде статистичний облік та проводить аналіз результатів роботи спортивної школи, відділень, груп, бере участь у підготовці статистичного звіту про роботу спортивної школи, а також відповідає за ведення документації з питань проведення методичної роботи;
здійснює контроль за проведенням навчально-тренувальних занять, виконанням індивідуальних планів та відповідає за складення і додержання розкладу занять.
5.9. У спортивній школі вищої та першої категорії може бути введена посада старшого інструктора-методиста у разі, коли під його керівництвом працює не менше двох інструкторів-методистів.
На посаду старшого інструктора-методиста призначається фахівець, який має вищу освіту за спеціальністю фізична культура і спорт та ступенем “бакалавр” чи "магістр".
Старший інструктор-методист очолює роботу інструкторів-методистів, веде контроль за їх діяльністю та виконує функції, які передбачені для інструкторів-методистів.
5.10. У спортивній школі може бути введена для кожного відділення та/або окремо для різних за статтю вихованців з виду спорту посада старшого тренера-викладача у разі, коли під його керівництвом працює не менше двох штатних тренерів-викладачів. При цьому два тренери, які працюють як сумісники, вважаються одним штатним тренером-викладачем.
Старший тренер-викладач виконує обов'язки, визначені для тренерів-викладачів, і здійснює контроль за діяльністю тренерів-викладачів з видів спорту, несе відповідальність за організацію навчально-тренувального процесу, комплектування та проведення тренерських рад відділень, організацію заходів з підвищення кваліфікації тренерів-викладачів і за результати виступу спортсменів на змаганнях та здійснює контроль і несе відповідальність за додержання норм антидопінгового законодавства.
5.11. З метою забезпечення розвитку та удосконалення навчально-тренувальної та спортивної роботи, професійної діяльності працівників у спортивній школі утворюється тренерська рада, яку очолює її директор.
Тренерська рада спортивної школи:
вивчає плани, результати та актуальні питання навчально-тренувальної та спортивної роботи у школі, розглядає питання організації роботи відділень, комплектування груп, додержання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці тощо;
розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності спортивної школи;
визначає заходи щодо підвищення кваліфікації кадрів, упровадження під час навчально-тренувальних занять досягнень науки і кращого досвіду роботи;
розробляє рекомендації з питань удосконалення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
вносить керівництву спортивної школи пропозиції щодо налагодження міжнародних спортивних зв'язків;
захищає права працівників на виявлення ініціативи, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання під час проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
розглядає інші питання, пов'язані з діяльністю спортивної школи.
Засідання тренерської ради спортивної школи проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на два місяці.
5.12. Органом громадського самоврядування спортивної школи є загальні збори колективу, в яких можуть брати участь наукові та інші працівники, які залучаються до навчально-тренувальної та спортивної роботи, і представники батьківського комітету. Загальні збори колективу спортивної школи скликаються не рідше одного разу на рік.
5.13. У період між загальними зборами може діяти рада спортивної школи, діяльність якої регулюється цим статутом.
Рада спортивної школи розглядає питання щодо перспективного розвитку спортивної школи, надає допомогу керівництву в їх вирішенні, здійснює громадський контроль за діяльністю керівництва.
5.14. У спортивній школі за рішенням її загальних зборів можуть утворюватись і діяти піклувальна рада та батьківський комітет.
6. Фінансово-господарська діяльність та матеріально-технічна база спортивної школи
6.1. Фінансово-господарська діяльність спортивної школи провадиться відповідно до законодавства та статуту на основі його кошторису.
6.2. Фінансування спортивної школи здійснюється за рахунок місцевого бюджету засновника, інших джерел, не заборонених законодавством.
6.3. Джерелами формування кошторису навчального закладу є:
кошти засновника;
кошти місцевого бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування бібліотечної сфери;
кошти, отримані за надання платних послуг;
кредити банків;
благодійні внески юридичних і фізичних осіб та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
6.4. Доходи спортивної школи використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених цим Статутом.
Забороняється розподіл отриманих доходів спортивної школи або їх частини серед засновників, працівників (крім оплати праці, нарахування єдиного соціального внеску).
6.5. Спортивна школа у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
самостійно розпоряджатися коштами, одержаними від господарської та іншої діяльності відповідно до статуту;
модернізувати власну матеріально-технічну базу, базу спортивно-оздоровчих таборів;
володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та статуту, у тому числі спеціалізованим транспортом для супроводження і забезпечення безпеки вихованців під час здійснення навчально-тренувальної та спортивної роботи, або орендувати такий транспорт на договірних засадах;
користуватися безоплатно земельними ділянками, на яких розташована спортивна школа;
надавати в установленому порядку платні послуги;
виконувати інші функції, що не суперечать законодавству і статуту спортивної школи.
6.6. Матеріально-технічна база спортивної школи включає адміністративні приміщення та спортивні бази (басейни, ігрові поля, спортивні зали, споруди тощо), оздоровчо-спортивні табори, підсобні приміщення, обладнання, засоби зв'язку, оргтехніку, транспортні засоби, зокрема спеціалізовані для навчально-тренувальної та спортивної роботи, майданчики, земельні ділянки, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в її користуванні.
6.7. Для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи спортивній школі за відсутності власної спортивної бази можуть надаватися в користування безоплатно або на пільгових умовах спортивні об'єкти (спортивні споруди), культурні, оздоровчі та інші заклади за умови додержання санітарно-гігієнічних норм і непогіршення стану таких закладів. Порядок надання зазначених об'єктів (споруд) у користування визначається засновником відповідно до законодавства.
6.8. Ведення діловодства, в спортивній школі здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами. Перелік документів, які повинна мати спортивна школа, порядок обліку та звітності затверджуються Мінмолодьспортом.
6.9. Бухгалтерський облік та звітність спортивної школи веде централізована бухгалтерія засновника.
7. Діяльність спортивної школи у рамках міжнародного співробітництва
7.1. Спортивна школа за наявності належної матеріально-технічної бази, власних фінансових коштів має право підтримувати міжнародні спортивні контакти із спортивними організаціями інших країн, брати участь у міжнародних заходах, проводити обмін спортивними делегаціями з метою вивчення міжнародного досвіду роботи.
7.2. Спортивна школа має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою, фізичною культурою і спортом, навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн в установленому законодавством порядку.
За наявності відповідних умов спортивна школа може здійснювати прийом іноземних делегацій.
- Реорганізація або ліквідація спортивної школи
8.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію закладу приймає засновник.
8.2. Реорганізація закладу відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення, у відповідності до норм діючого законодавства.
8.3. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду - ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.
8.4. З часу призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління закладом.
8.5. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно закладу, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.
8.6. У випадку реорганізації права та зобов’язання закладу переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених навчальних закладів.
8.7. При ліквідації та реорганізації закладу звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до законодавства.
Чагорський сільський голова Коблюк Г.С.
Затверджено
рішенням Чагорської сільської ради
від 22 грудня 2020 р. № ___ -2/2020
Структура та штатна чисельність
«Чагорської дитячо-юнацької спортивної школи»
Найменування посади Навантаженість Кількість
(ставка) штатних од.
1. Директор 1,0 1
2. Заступник директора з навчально-тренувальної роботи 0,5 1
3. Тренер-викладач 1,0 2
4. Інструктор-методист 0,5 1
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про внесення змін до Статуту
«Публічна бібліотека Чагорської
сільської ради» та
затвердження його нової редакції
З метою приведення нормативно-правових документів у відповідність, у зв’язку із утворення та ліквідацію районів області та відповідно змінами поштових адрес, відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», керуючись статтями 26, 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Внести зміни до Статуту комунальної організації (установи, закладу) «Публічна бібліотека Чагорської сільської ради», в частині юридичної адреси у п. 1.4 Статуту, змінивши назву району «Глибоцький» на «Чернівецький».
- Доручити директору закладу провести державну реєстрацію змін відповідно до чинного законодавства.
- Контроль за виконанням рішення покласти на відділ освіти, культури, молоді та спорту сільської ради.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про Молодіжну раду при
Чагорській сільській раді
Відповідно до Закону України «Про основні засади молодіжної політики», постанови Кабінету міністрів України від 18.12.2018 р. № 1198 «Про затвердження типових положень про молодіжні ради», з метою створення постійно діючого колегіального консультативно-дорадчого органу при Чагорській сільській раді для проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації молодіжної державної політики та вирішення питань життєдіяльності громади, для організації заходів з формування складу молодіжної ради, керуючись статтями 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада, -
ВИРІШИЛА:
- Утворити Молодіжну раду при Чагорській сільській раді, як молодіжний консультативно-дорадчий орган, з метою залучення молоді до формування та реалізації молодіжної політики на місцевому рівні.
- Затвердити склад ініціативної групи за участю представників інститутів громадянського суспільства та молоді Чагорської сільської територіальної громади, з підготовки установчих зборів Молодіжної ради, що додається.
- Доручити ініціативній групі, у порядку та терміни, визначені Типовим положенням про молодіжну раду місцевого рівня, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 р. № 1198:
- підготувати та подати до сільської ради повідомлення про дату, час, місце, порядок проведення установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах та відомості про відповідальну особу;
- оголосити і провести конкурс на членство у Молодіжну раду;
- організувати проведення установчих зборів Молодіжної ради.
- Доручити відділу освіти, культури, молоді та спорту сільської ради, організувати організаційно-методичне супроводження та інформаційне висвітлення на офіційному веб-сайті сільської ради процесу утворення Молодіжної ради.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитра ЛАЗОРЕНКА.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про надання дозволу на оренду
приміщень та внесення змін до
переліку відповідного типу
Розглянувши звернення командування військової частини А6175, відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», «Порядку передачі в оренду державного та комунального майна», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 р. № 483, з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 р. № 634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану», керуючись статтями 26, 29, 46, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Надати дозвіл для військової частини А6175 на оренду приміщень будівель громадського будинку з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані по вул. 00000 в с. Молодія Чернівецького району Чернівецької області: літера Б загальною площею 177,4 м. кв., літера В загальною площею 156,6 м. кв. та літера Г загальною площею 24,5 м. кв., з цільовим призначенням: для розміщення органів влади та органів місцевого самоврядування, інших установ і організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевого бюджетів, терміном на 10 (десять) років, без права передачі орендованого майна у суборенду.
- Внести зміни до Переліку другого типу об’єктів комунальної власності Чагорської сільської ради, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону, затверджених рішенням сесії Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області від 13.07.2022 р. № 255-15/2022 та затвердити їх нову редакцію, що додається.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на організаційно-правовий відділ сільської ради.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
Затверджено
рішенням сесії Чагорської сільської
ради від 15.07.2023 р. №___-22/2023
ПЕРЕЛІК
першого типу об’єктів комунальної власності Чагорської сільської ради,
щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні
№ з/п |
Балансоутримувач |
Тип об’єкта |
Найменування об’єкта |
Адреса об’єкта |
Характеристика об’єкта |
Цільове призначення |
Балансова вартість |
Залишкова вартість |
Примітка |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Частина нежитлових приміщень будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини |
вул. Незалежності, 68, с. Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область |
Два суміжні кабінети з коморою в одноповерховій будівлі: 1-7 – 35,0 кв.м. 1-6 – 4,3 кв.м. 1-5 – 9,3 кв.м. |
Для надання послуг з медичного обслуговування населення |
відсутня |
відсутня |
Перебуває в оренді строком до 30.12.2025 р. ФОП Самедов М.-Р.Т. |
2 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Частина Нежитлових приміщень будівлі Чагорської місцевої пожежної охорони |
вул. Шевченка, 2А, с. Чагор, Глибоцький район, Чернівецька область |
Приміщення в одноповерховій будівлі: 53,36кв.м. |
Для розміщення авторемонтної майстерні |
15885,00 грн |
5858,30 грн |
Перебуває в оренді строком до 30.03.2023 р. Придій С.А. |
3 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення Автопавільйону |
вул. Головна, 73, с. Луковиця, Глибоцький район, Чернівецька область |
Нежитлове приміщення: 24,7кв.м. |
Для використання у торгово-посередницьких цілях |
1500 грн |
0 грн |
Перебуває в оренді строком до 13.01.2025 р. Мілєвська В.В. |
4 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення у будівлі комунального закладу Чагорського будинку творчості та дозвілля |
вул. Незалежності, 73, с. Чагор, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення залу площею 1 кв. м. |
Для розміщення платіжного терміналу |
відсутня |
відсутня |
Перебуває в оренді строком до 31.10.2026 р. ФОП Петкович А.П. |
5 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення у будівлі адміністративного будинку старостинського округу |
вул. Головна, 78, с. Молодія, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення залу площею 1 кв. м. |
Для розміщення платіжного терміналу |
відсутня |
відсутня |
|
6 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення у будівлі адміністративного будинку старостинського округу |
вул. Головна, 85, с. Луковиця, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення залу площею 1 кв. м. |
Для розміщення платіжного терміналу |
відсутня |
відсутня |
|
Затверджено
рішенням сесії Чагорської сільської
ради від 15.07.2023 р. №___-22/2023
ПЕРЕЛІК
другого типу об’єктів комунальної власності Чагорської сільської ради,
щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону
№ з/п |
Балансоутримувач |
Тип об’єкта |
Найменування об’єкта |
Адреса об’єкта |
Характеристика об’єкта |
Цільове призначення |
Балансова вартість |
Залишкова вартість |
Примітка |
1 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі комунального закладу Чагорського будинку творчості та дозвілля |
вул. Незалежності, 73, с. Чагор, Чернівецький район, Чернівецька область |
Кабінет на першому поверсі у двоповерховій будівлі, площею 17,1кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
2 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі комунального закладу Чагорського будинку творчості та дозвілля
|
вул. Незалежності, 73, с. Чагор, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення центральної зали на першому поверсі у двоповерховій будівлі, площею 96кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
3 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення їдальні Чагорської ЗОШ
|
вул. Шевченка, 60, с.Чагор, Чернівецький район, Чернівецька область
|
Приміщення центральної зали у одноповерховій будівлі площею 93кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
4 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі комунального закладу Молодійського будинку народної творчості та дозвілля |
вул. Головна, 29Г, с.Молодія, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення центральної зали на першому поверсі у двоповерховій будівлі площею 300кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
5 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі Молодійської ЗОШ |
вул. Буковинська, 70, с.Молодія, Чернівецький район, Чернівецька область |
Коридор на першому поверсі у двоповерховій будівлі площею 212кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
6 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі Луковицького будинку культури |
вул. Головна, 79, с.Луковиця, Чернівецький район, Чернівецька область |
Центральна зала у одноповерховій будівлі площею 140кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
7 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Частина нежитлових приміщень будівлі Кутбаїнської ЗОШ |
вул. Шкільна, 4, с. Кут, Чернівецький район, Чернівецька область |
Приміщення у одноповерховій будівлі площею 48,16кв.м. |
Для розміщення суб’єктів виборчого процесу |
відсутня |
відсутня |
|
8 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Будівля літ. Д Амбулаторія загальної практики сімейної медицини |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Чагор, вул. Незалежності, 68 |
Приміщення у одноповерховій будівлі в кількості 27, загальною площею 267,4 кв.м. Приміщення підвалу загальною площею 70,2 кв.м. |
Для розміщення закладів охорони здоров’я |
6914912,00 |
6742039,22 |
Перебуває в оренді строком до 31.12.2021 р. Глибоцький ПМСД |
9 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Будівля літ. А Амбулаторія загальної практики сімейної медицини, споруди |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Молодія, вул. 00000000 |
Приміщення у одноповерховій будівлі в кількості 28, загальною площею 301,3 кв.м., зовнішні очисні споруди, каналізація, водопровід |
Для розміщення закладів охорони здоров’я |
7317880,70
|
7317880,70
|
Перебуває в оренді строком до 31.12.2021 р. Глибоцький ПМСД |
10 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Будівля Амбулаторія загальної практики сімейної медицини |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Луковиця, вул. Головна, 85 |
Приміщення у двоповерховій будівлі в кількості 15, загальною площею 270,0 кв.м. |
Для розміщення закладів охорони здоров’я |
869061,00 |
446019,03 |
Перебуває в оренді строком до 31.12.2021 р. Глибоцький ПМСД |
11 |
Чагорська сільська рада |
інше окреме індивідуально визначене майно |
Устаткування, меблі, інвентар |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Молодія, вул. Медична, 55А |
Устаткування, меблі, інвентар |
Для надання послуг охорони здоров’я населення |
1298363,95 |
1298363,95 |
Згідно додатка 1 Перебуває в оренді строком до 31.12.2021 р. Глибоцький ПМСД |
12 |
Чагорська сільська рада |
інше окреме індивідуально визначене майно |
Портативний телемедичний діагностичний комплекс
|
|
Портативний телемедичний діагностичний комплекс |
Для надання послуг охорони здоров’я населення |
543560,00 |
543560,00 |
Згідно додатка 2 Перебуває в оренді строком до 31.12.2021 р. Глибоцький ПМСД
|
13 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Нежитлове приміщення будівлі літера –А, амбулаторії загальної практики сімейної медицини |
вул. Незалежності, 68, с. Чагор, Чернівецький район, Чернівецька область |
Кабінет в одноповерховій будівлі: 1-2 – 18,9кв.м. 1-3 – 14,2кв.м. |
Для розміщення поліцейської станції |
відсутня |
відсутня |
|
14 |
Чагорська сільська рада |
Нерухоме майно |
Будівля Амбулаторія - літера Б |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Молодія, вул. Медична, 55А |
Нежитлові приміщення будівлі амбулаторії (літера Б) площею 177,4 кв. м. у тому числі 70,2 кв. м. основної площі, 104,2 кв. м. допоміжної площі |
Для розміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших установ і організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів |
180377,00 |
00 |
|
15 |
Чагорська сільська рада |
|
Будівля Амбулаторія - літера В |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Молодія, вул. Медична, 55А |
Нежитлові приміщення будівлі амбулаторії (літера В) площею 156,6 кв. м. у тому числі 47,9 кв. м. основної площі, 108,7 кв. м. допоміжної площі |
Для розміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших установ і організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів |
199950,00 |
00 |
|
16 |
Чагорська сільська рада |
|
Будівля котельня - літера Г |
Чернівецька область, Чернівецький район, с. Молодія, вул. Медична, 55А |
Нежитлові приміщення будівлі котельні (літера Г) площею 24,5 кв. м. у тому числі 9,1 кв. м. основної площі, 15,4 кв. м. допоміжної площі |
Для розміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших установ і організацій, діяльність яких фінансується за рахунок державного або місцевих бюджетів |
відсутня |
відсутня |
|
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 червня 2023 р. с. Чагор № -22/2023
Про затвердження Програми національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки |
З метою реалізації Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 673, на виконання Указу Президента України від 18.05.2019 р. «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. №1233-р, Постанови Верховної Ради України від 12.05.2015 р. «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, статтями 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Затвердити:
- Програму національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки (надалі - Програма), що додається;
- Склад Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади, що додається.
- Фінансовому відділу сільської ради забезпечувати фінансування заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів місцевого бюджету.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитра ЛАЗОРЕНКА.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Чагорської сільської ради
від 15 червня 2023 № -22/2023
Програма
національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки
І. Загальна частина
Програма національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Конституції України, Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 673, на виконання Указу Президента України від 18.05.2019 року «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. № 1233-р, Постанови Верховної Ради України від 12.05.2015 року «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року.
На сьогодні, внаслідок відкритої військової агресії Російської Федерації проти України відбулось пробудження громадянської і громадської ініціативи, виникають різні громадські та волонтерські рухи, молодіжні організації, представники яких беруть активну участь у сучасних державотворчих процесах, які відбуваються в Україні.
Зважаючи на ситуацію, на даний час вельми потрібні нові підходи до виховання патріотизму як почуття і як базового підґрунтя розвитку особистості. Водночас, необхідно брати до уваги багату культурну історичну спадщину України та її великий історичний досвід державництва, які є потужним джерелом і міцною основою для національно-патріотичного виховання, у тому числі молоді.
Прикладом патріотичної та свідомої особистості має бути різнобічно та гармонійно розвинений, національно свідомий, освічений, життєве-компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення.
Програма передбачає забезпечення комплексної, системної і цілеспрямованої діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.
Програма базується на основі принципів національної самобутності українського народу, його консолідації навколо спільного майбутнього, захисту незалежності, територіальної цілісності України та формування спільних ціннісних орієнтацій через дієву участь у процесі розбудови Української держави.
ІІ. Визначення проблеми,
на розв’язання якої спрямована Програма
Внаслідок тривалої неврегульованості питань щодо національно-патріотичного виховання в Україні сьогодні спостерігається низка негативних явищ, які створюють реальні й потенційні загрози національній безпеці в світоглядній, воєнній, гуманітарній, соціальній, економічній, внутрішньополітичній та інших сферах.
Перед нами зараз стоїть завдання швидкого і якісного відродження національно-патріотичного виховання, що є частиною національної безпеки і обороноздатності держави, інструментом утвердження громадянської єдності на основі національно-патріотичних та демократичних цінностей.
З метою реалізації цих завдань розроблено дану Програму.
Проблеми, які існують на даний час в державі і заважають забезпеченню національно-патріотичного виховання:
- відсутність ефективного механізму формування й реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, тобто практичних комунікацій у цьому напрямі з громадянським суспільством;
- наявність розбіжності уявлень про історичне минуле, викликаних століттями бездержавності, тоталітаризмом, Голодоморами і політичними репресіями української духовно-культурної спадщини та історичної пам'яті;
- наявність потреби у відновленні цілісності й повноти національного мовно-культурного простору, стійкості його ціннісної основи до зовнішнього втручання;
- перетворення інформаційного простору на інструмент маніпуляції суспільною свідомістю, продукування ціннісної дезорієнтації;
- недостатній рівень обміну досвідом, успішними практиками в сфері формування громадянськості з країнами євроатлантичного простору;
- відсутність єдиного методичного і термінологічного підходу до процесу національно-патріотичного виховання;
- низький рівень матеріально-технічного забезпечення та розвитку інфраструктури сфери національно-патріотичного виховання.
Відтак, існує нагальна потреба вдосконалення національно-патріотичного виховання, надання вкрай важливому для держави процесу, системності.
На сьогодні, першочерговим завданням виконання Програми, має стати налагодження механізму скоординованої співпраці як відповідних державних структур, так і, безумовно, інститутів громадянського суспільства, ініціативних груп та створення належного методологічного підґрунтя для якісного розвитку, удосконалення системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді в громаді.
На даний час у Чагорській сільській територіальній громаді функціонує ряд комунальних закладів і громадських об’єднань, які займаються питанням національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Так, поряд з закладами дошкільної та загальної середньої освіти, така діяльність здійснюється Чагорською дитячо-юнацькою спортивною школою, Публічною бібліотекою Чагорської сільської ради, Молодійською міжшкільною навчальною майстернею по професійній підготовці учнів автосправи. Проте їхня діяльність без належного організаційного, інформаційного, наукового та методичного забезпечення, без підтримки та контролю з боку органів місцевого самоврядування у ряді випадків носить локальний, несистемний характер.
Таким чином, розробка Програми зумовлена необхідністю об’єднання та координації зусиль органів місцевого самоврядування, навчальних закладів та установ, громадських організацій для подальшого розвитку системи національно - патріотичного виховання дітей та молоді Чагорської сільської територіальної громади.
Програма стане практичним інструментом реалізації Указу Президента України від 18.05.2019 року № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання».
ІІІ. Мета Програми
Мета Програми полягає у створені умов для:
- формування свідомого громадянина-патріота України – представника української національної еліти, утвердження любові до Батьківщини – Української Держави через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадянської позиції, високих моральних якостей та духовних цінностей;
- вшанування українських воїнів – учасників бойових дій, захисників і захисниць, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, учасників антитерористичної операції на сході України, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України;
- виховання молоді на традиціях українського козацтва, в дусі поваги до українського війська та правоохоронних органів, відповідального ставлення громадян до обов’язку захисника Вітчизни, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості та національної гідності;
- узгодження дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування усіх рівнів, навчальних закладів щодо цілеспрямованої підготовки молоді до захисту Вітчизни, виховання на патріотичних, історичних та бойових традиціях українського народу;
- відродження та розвиток українського козацтва як важливої громадської сили військово-патріотичного виховання молоді;
- створення системи взаємодії з громадськими організаціями патріотичного спрямування.
ІV. Основними завданнями Програми є:
- виховання поваги у молоді до Конституції України, законів України, державної символіки - Герба, Прапора, Гімну України;
- формування у дітей та молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського і конституційного обов'язку щодо захисту національних інтересів України;
- виховання поваги до культури всіх народів;
- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
- формування здорового способу життя як важливої складової розвитку та виховання людини, підготовки її до високопродуктивної праці, захисту Батьківщини та організації змістовного дозвілля;
- формування мовної культури та забезпечення поширенню вживання української мови в побуті, сприяння усвідомленню, що українська мова є духовним кодом нації;
- виховання здатності протидіяти проявам аморальності, бездуховності, антигромадської діяльності, сепаратизму, шовінізму, фашизму;
- формування культури соціальних і політичних стосунків у молоді;
- залучення молоді до активної участі у національно-культурному житті українського народу, збереженні звичаїв та традицій;
- сприяння зацікавленості молоді у службі у Збройних Силах України, готовності до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України;
- впровадження системи заходів щодо підвищення культурно-освітнього рівня молодих громадян, їх духовного самовдосконалення та змістовного дозвілля;
- орієнтування виховної системи закладів освіти на пріоритетність патріотичного виховання особистості;
- створення в громаді ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді.
V. Шляхи і засоби розв’язання завдань
Виконання Програми здійснюється за напрямами:
1. Формування громадянської позиції з національно-патріотичного виховання:
- координація діяльності в напрямку національно-патріотичного виховання та співпраця органів виконавчої влади усіх рівнів, місцевого самоврядування, освітніх та культурно-просвітницьких установ, організацій;
- забезпечення активної участі молоді в заходах національно-патріотичного спрямування;
- створення умов для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу, формування культури спілкування, відповідального ставлення до української мови, вироблення умінь і навичок вільного нею користування з комунікативною метою;
- активне залучення до патріотичного виховання молоді учасників бойових дій, військовослужбовців та членів їх сімей, представників громадських організацій, волонтерів, діячів сучасної культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;
- підвищення рівня толерантності, запобігання проявам ксенофобії, расової та етнічної нетерпимості в молодіжному середовищі;
- сприяння активізації представників громадянського суспільства у підготовці та проведенні заходів патріотичного спрямування;
- сприяння у забезпеченні громадянської освіти, формуванні громадянської свідомості молоді;
- моніторинг стану національно-патріотичного виховання у закладах освіти громади.
2. Співпраця з громадянським суспільством:
- активне залучення до національно-патріотичного виховання молоді дитячих і молодіжних громадських організацій (об’єднань), використання їхнього досвіду, потенціалу, методів роботи у вихованні патріотів України;
- підтримка інститутів громадянського суспільства шляхом проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 року №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка»;
- підтримка та сприяння волонтерським проектам, спрямованим на заохочення молоді до розробки та реалізації благодійних соціальних, інтелектуальних та творчих ініціатив і проектів;
3. Військово-патріотичне виховання молоді:
- проведення заходів зі спортивної підготовки, фізичного виховання, спрямованих на утвердження здорового способу життя молодих громадян та створення відповідних умов;
- організація та проведення змагань із військово-прикладних, військово-спортивних видів серед команд військово-патріотичних (патріотичних) об’єднань, клубів і навчальних закладів;
- набуття молоддю практичних навичок з основ військової справи;
- підготовка тренерів-вихователів з організації національно-патріотичних ігор для молоді, із числа громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»);
- налагодження співпраці з місцевими військовими формуваннями як мотивації до вибору військових професій;
- залучення до військово-патріотичного виховання молоді учасників бойових дій;
- здійснення заходів, спрямованих на підвищення престижу військової служби, допризовної військової підготовки;
- профілактика негативних проявів поведінки, злочинності, наркоманії, алкоголізму серед молоді шляхом залучення молоді до участі у заходах із національно-патріотичного виховання.
4. Організаційно-методична, інформаційна підтримка:
- вивчення сучасних виховних систем, технологій і методик у сфері національно-патріотичного виховання, узагальнення та поширення найкращого досвіду у цій сфері;
- використання духовно-морального аспекту як основи формування особистості та підґрунтя для національно-патріотичного виховання;
- формування єдиних стандартів діяльності у сфері національно-патріотичного виховання та інструментів їх впровадження;
- налагодження конструктивної взаємодії між суб’єктами національно-патріотичного виховання;
- організація та координація інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання;
- удосконалення системи підготовки та перепідготовки кадрів, які займаються питаннями національного і патріотичного виховання молоді;
- проведення загального соціологічного опитування щодо розуміння сучасною молоддю поняття патріотизму, ставлення підростаючого покоління до держави та громадянського суспільства;
- проведення конференцій, засідань у форматі «круглий стіл», семінарів щодо розгляду актуальних питань і завдань патріотичного виховання.
VI. Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми забезпечить:
- створення ефективної виховної системи національно-патріотичного виховання молоді в громаді;
- становлення молоді як особистостей із розвинутою патріотичною свідомістю і відповідальністю, почуттям любові до Батьківщини, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті;
- зацікавлення молоді у службі у Збройних Силах України, готовності до захисту України та виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, з метою становлення її як правової, демократичної, соціальної держави;
- підвищення професіоналізму працівників, які працюють з молоддю;
- підтримання та розширення існуючої мережі установ та організацій, що провадять свою діяльність у напрямку національно-патріотичного виховання;
- здійснення ефективної інформаційної роботи шляхом розробки, виготовлення та розповсюдження збірників інформаційно-методичних матеріалів, а також інших засобів, інструментів неформальної освіти, посібників тощо щодо розвитку кожного з пріоритетів напрямку національно-патріотичного виховання.
VII. Обсяги та джерела фінансування
Фінансове забезпечення на реалізацію Програми здійснюватиметься за рахунок коштів місцевого бюджету, виходячи з його реальних можливостей та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Обсяги фінансування Програми визначається щорічно, виходячи з їх фінансових можливостей місцевого бюджету.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми за рахунок коштів місцевого бюджету наведено у кошторису Програми (додатку).
VIII. Координація та контроль за ходом виконання Програми
Органом, що здійснює координацію дій між виконавцями Програми і несе відповідальність за її виконання є Відділ освіти, культури, молоді та спорту Чагорської сільської ради.
Контроль за ходом виконання Програми здійснює у межах компетенції Координаційною радою з питань національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади.
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Чагорської сільської ради раз на рік звітує перед виконавчим комітетом сільської ради про хід реалізації заходів Програми.
Секретер сільської ради Олена МУНТЯН
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішенням Чагорської сільської ради
від 15 червня 2023 № -22/2023
Склад Координаційної ради з питань національно-патріотичного
виховання Чагорської сільської територіальної громади
- Заступник сільського голови - голова координаційної ради
з питань діяльності виконавчих
органів ради
Дмитро ЛАЗОРЕНКО
- Начальник відділу освіти,
культури, молоді та спорту - заступник голови координаційної ради
Олена СЕМЕНЮК
- Провідний спеціаліст відділу
освіти, культури, молоді та спорту - секретар координаційної ради
Галина ДАРІЙ
Члени Координаційної ради:
- Староста _________
- Староста ____________
- Голова ветеранської організації Чагорської ОТГ
- Голова ГО «________________________»
- Заступник директора з виховної роботи ЗЗСО _________________
- Заступник директора з виховної роботи ЗЗСО ___________________
- Заступник директора з виховної роботи ЗЗСО ______________
- Директор будинку культури села _________________
- Директор будинку культури села _________________
- Директор будинку культури села _________________
- Директор Чагорської спортивної школи
- Директор Публічної бібліотеки Чагорської сільської ради
Секретер сільської ради Олена МУНТЯН
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
1 |
Назва Програми |
Програма національно-патріотичного виховання Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки |
2 |
Ініціатор розроблення Програми
|
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Чагорської сільської ради
|
3 |
Розробник Програми |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Чагорської сільської ради
|
4 |
Відповідальні виконавці Програми |
Структурні підрозділи Чагорської сільської ради, заклади освіти, культури, громадські організації територіальної громади |
6 |
Термін реалізації Програми |
2023-2025 роки |
7 |
Основні джерела фінансування |
Місцевий бюджет та інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством |
8 |
Орієнтовний обсяг фінансування, необхідного для реалізації Програми, всього (тис. грн. )1 |
240,0 |
2023 рік |
80,0 |
|
2024 рік |
80,0 |
|
2025 рік |
80,0 |
|
Контроль за виконання Програми (орган, уповноважений здійснювати контроль за виконанням) |
Виконавчий комітет Чагорської сільської ради |
|
|
||
9 |
1 Обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів Програми, може змінюватися шляхом внесення відповідних змін до сільського бюджету впродовж терміну дії Програми.
Додаток до Програми
Напрями діяльності та основні заходи
Програма національно-патріотичного виховання
Чагорської сільської територіальної громади на 2023-2025 роки
№ з/п |
Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) |
Перелік заходів програми |
Строк виконання заходу |
Відповідальні виконавці |
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість), тис. грн., у тому числі по роках |
|||
2023 |
2024 |
2025 |
Всього |
|||||
1 |
Удосконалення та розвиток організаційно-методичної підтримки |
1.1 Впровадження сучасних виховних систем, технологій і методик. Оновлення змісту, форм і методів організації національно-патріотичного виховання на засадах особистісної орієнтації та компетентнісного підходу. |
постійно |
Управління освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти, культури |
- |
- |
- |
- |
|
|
1.2. Популяризувати та широко висвітлювати факти і події, що свідчать про колективну й індивідуальну боротьбу за незалежність України у ХХ столітті. |
постійно |
Управління освіти, культури, молоді та спорту, керівники освіти, закладів культури |
- |
- |
- |
- |
2 |
Національно-патріотичне виховання |
2.1 Проведення циклу інформаційно-просвітницьких заходів щодо підвищення рівня знань у дітей і молоді про видатних особистостей українського державотворення, визначних вітчизняних учених, педагогів, спортсменів, провідних діячів культури і мистецтва, а також духовних провідників українського народу |
постійно |
Публічна бібліотека Чагорської сільської ради, Чагорська спортивна школа, заклади культури, освіти |
- |
- |
- |
- |
|
|
2.2 Проведення тематичних зустрічей, спрямованих на формування поваги,гідності, пошани до героїчних вчинків українського народу, з залученням учасників АТО, учасників Революції Гідності |
щорічно |
Заклади освіти, культури, Публічна бібліотека Чагорської сільської ради |
- |
- |
- |
- |
|
|
2.3 Проведення заходів (молодіжних таборів, вишколів) з популяризації традицій українського козацтва |
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, Публічна бібліотека Чагорської сільської ради, Громадські організації |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
|
|
2.4 Проведення фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів «Козацький гарт». |
щорічно |
Чагорська спортивна школа, заклади освіти, культури |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
|
|
2.5 Проведення загально- громадського фестивалю «Земля - наш спільний дім» та участь у відповідних районних, обласних фестивалях. |
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, Громадські організації |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
|
|
2.6 Продовжити роботу щодо відзначення Дня української писемності та мови з широким використанням активних методів виховання навчання |
Щорічно 9 листопада |
Заклади освіти, культури |
- |
- |
- |
- |
|
|
2.7 Проводити науково-дослідницьку та освітньо-просвітницьку роботу у сфері національно- патріотичного виховання, вжити заходи по підвищенню професійної компетентності фахівців, налагоджувати конструктивну взаємодію між суб’єктами національно-патріотичного виховання |
Постйно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти, закладів культури та спорту |
- |
- |
- |
- |
3 |
Військово- патріотичне виховання молоді |
3.1 Створення опорної базової школи та забезпечення її навчальною стрілецькою зброєю, макетами гранат та мін, модернізація навчальної, матеріально-технічної бази кабінетів «Захист Вітчизни». |
До 2025 року |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
15,0 |
15,0 |
15,0 |
15,0 |
|
|
3.2 Проведення військово-спортивних ігор, змагань, інших заходів, спрямованих на популяризацію строкової військової служби,військової служби за контрактом та вступу до вищих військових начальних закладів
|
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
|
|
3.3 Проведення тематичних концертів, свят з нагоди Дня Соборності України, Дня Державного Прапору України, Дня Незалежності України, Дня захисника України |
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, клубні установи громади |
- |
- |
- |
- |
|
|
3.4 Проведення шкільних, загальногромадських та участь у районних, обласних етапах Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») |
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
15,0 |
15,0 |
15,0 |
15,0 |
|
|
3.5 Технічне забезпечення щорічної Всеукраїнської військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (придбання спорядження: муляж-гранати, наметів, військових костюмів тощо)
|
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
10,0 |
10,0 |
10,0 |
30,0 |
|
|
3.6 Розробка туристичного маршруту «Дорогами війни» та проведення туристично-краєзнавчих екскурсій для учнів шкіл
|
щорічно квітень-травень |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
- |
- |
- |
- |
|
|
3.7 Створення мережі патріотичних клубів, гуртків в закладах освіти, культури та організаційно-методична підтримка їх діяльності
|
До 2025 року |
Заклади освіти, культури, громадські організації та їх спілки |
- |
- |
- |
- |
|
|
3.8 Поліпшення матеріальної бази бібліотек, музею, музейних кімнат. Створення та поновлення куточків пам’яті в закладах освіти |
До 2025 року |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
|
|
3.9 Активізація позакласної роботи з фізичного виховання та забезпечення навчальних закладів спортивним інвентарем
|
До 2025 року |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
5,0 |
4 |
Інформаційне та методичне забезпечення патріотичного виховання учнівської молоді |
4.1 Вивчення, узагальнення і пропагування кращого досвіду патріотичного виховання дітей та молоді. Висвітлення у ЗМІ, соціальних мережах та на освітніх веб-сайтах. |
щорічно |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, заклади освіти |
- |
- |
- |
- |
|
|
4.2 Створення на офіційних веб-сайтах закладів освіти тематичної сторінки «Національно – патріотичне виховання». |
2023 рік |
Керівники закладів освіти |
- |
- |
- |
- |
|
|
4.3 Створення, висвітлення та розповсюдження бази даних україномовної музики для підвищення патріотизму населення району |
щорічно |
Працівники клубних установ |
- |
- |
- |
- |
|
|
|
|
ВСЬОГО |
80,0 |
80,0 |
80,0 |
240,0 |
Секретер сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про затвердження Програми компенсації
пільгового проїзду окремих категорій
громадян на 2023 рік
З метою забезпечення права на безплатний проїзд пенсіонерів, які зареєстровані та постійно проживають на території населених пунктів територіальної громади, відповідно до (п. б) та ґ) ст. 91 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», керуючись пунктом 22 частини першої статті 26, статтями 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада, -
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2023 рік (далі – Програма), що додається.
- Фінансування заходів Програми здійснювати у межах видатків, передбачених бюджетом Чагорської сільської територіальної громади та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
- Виконавчому комітету Чагорської сільської ради забезпечити виконання даної Програми.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на Фінансовий відділ сільської ради та постійну комісію сільської ради з питань планування, соціально-економічного розвитку територіальної громади, економіки, бюджету та фінансів.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
1. Загальні положення
Програма розроблена відповідно до Законів України «Про автомобільний транспорт», «Про міський електричний транспорт», постанов Кабінету Міністрів України від 17.05.1993р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», від 18.02.1997 № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», від 23.12.2004 р. № 1735 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом».
Так, діючим законодавством визначено, що документом на право одержання транспортних послуг є придбаний пасажиром разовий квиток (жетон), закомпостований абонементний талон, проїзний квиток (картка) тривалого користування, посвідчення або довідка, що дає право на пільговий проїзд відповідно до законодавства, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - зареєстрований у зазначеній системі електронний квиток.
Фінансування перевезення пільгової категорії громадян здійснюється згідно із законодавством. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.
Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.
Відповідно до пункту першого постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», проїзд для пенсіонерів за віком на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах є безоплатним.
Законом України від 20.12.2016 року № 1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», зокрема, зі статті 102 виключено норму щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремим категоріям громадян за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
Відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям громадян.
За рішенням Виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 28.09.2022 р. № 473 для проїзду у міському комунальному транспорті впроваджується автоматизована система обліку оплати за проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування та вводиться електронний квиток, у тому числі для пільгових категорій населення.
Отже, пенсіонери за віком, що мешкають у населених пунктах Чагорської сільської територіальної громади, матимуть можливість на отримання електронного квитка для безкоштовного проїзду у комунальному транспорті міста Чернівці лише за наявності договірних відносин між громадами щодо відшкодування витрат на пільгове перевезення окремих категорій населення.
Протягом поточного року надходять чисельні звернення мешканців громади, пенсіонерів за віком, щодо крайньої необхідності пільгового проїзду у міському комунальному транспорті обласного центру.
Ситуація, що склалася, потребує термінового врегулювання, оскільки мешканці громади фактично позбавлені права на пільговий проїзд, що суттєво погіршує їх соціальне становище.
- Мета та основні завдання Програми
Метою Програми є забезпечення реалізації прав пенсіонерів за віком, що зареєстровані та мешкають у населених пунктах громади, на пільговий проїзд комунальним автомобільним та електротранспортом на міських маршрутах загального користування міста Чернівці.
Основними завданнями Програми є:
- відшкодування компенсаційних виплат перевізникам, що здійснюють пільгові перевезення окремих категорій громадян автомобільним та електротранспортом на Чернівецьких міських маршрутах загального користування;
- зниження соціальної напруги серед населення, якому забезпечено право на пільговий проїзд.
- Строки та етапи виконання Програми
Програма реалізується з 01 серпня по 31 грудня 2023 року.
- Шляхи і засоби розв’язання проблеми
Вирішення проблеми планується шляхом укладання угоди між Чагорською сільською радою та перевізником – Комунальним підприємством «Чернівецьким тролейбусне управління», щодо відшкодування витрат за надання послуг пільгового перевезення пенсіонерів за віком, що зареєстровані та постійно проживають на території населених пунктів Чагорської сільської територіальної громади.
Реалізація заходів у межах договірних відносин планується в межах наявних заявок від даної категорії громадян, оформленням та видачою їм електронних квитків, що забезпечить суворий облік обсягу наданих послуг та відповідне відшкодування в межах наявних запланованих фінансових ресурсів.
- Розрахунки щодо обсягів фінансування за Програмою
За даними відділу соціального захисту населення сільської ради, у громаді, станом на 01.06.2023 р. налічується 2209 пенсіонерів за віком, з яких по вікових категоріях 60-70 років – 1278, 71-80 років – 617, понад 80 років – 314.
Враховуючи очікувану кількість пенсіонерів за віком, що звернуться до сільської ради з метою отримання електронного квитка для пільгового проїзду у комунальному транспорті міста Чернівці в межах вікових категорій 60-70 років – до 10%, 71-80 років –до 5%, понад 80 років – до 2%, маємо прогнозовану кількість у 165 чоловік.
Відповідно до листа Комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління», від 31.05.2023 р. № 1285, тарифи на перевезення одного пасажира у міському автомобільному транспорті становить 14,00 грн. та 12,25 у електротранспорті, а виготовлення транспортної картки «Пільгова» (електронного квитка) 17,94 грн.
З розрахунку проїзду одного пасажира, з урахуванням пересадок та зворотного напрямку, складатиме в середньому 52,50 грн. на день та відповідно 525,00 грн. на місяць.
Отже, запланована сума відшкодування за надання послуг пільгового перевезення пенсіонерів за віком громади складатиме 86,625 тис. грн. на місяць, а до кінця року 433,125 тис. грн.
Крім цього на очікувану кількість пенсіонерів необхідно придбати транспортні картки «Пільгова» (електронні квитки), вартість яких складатиме 2,9601 тис. грн.
Таким чином, загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми становить 436,0851 тис. грн.
- Фінансове забезпечення Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок місцевого бюджету в межах коштів, передбачених в бюджеті територіальної громади на відповідний рік, виходячи з можливостей бюджету і у разі потреби, протягом року можуть підлягати уточненню.
Паспорт програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Відділ соціального захисту населення Чагорської сільської ради |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Бюджетний кодекс України, Закони України «Про автомобільний транспорт», «Про міський електричний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.1993р. № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування», від 18.02.1997р. № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту», від 23.12.2004 р. № 1735 «Про затвердження Правил надання населенню послуг з перевезень міським електротранспортом». |
3. |
Розробник Програми |
Відділ соціального захисту населення Чагорської сільської ради |
4. |
Учасники (співвиконавці) Програми |
Відділ соціального захисту населення, Фінансовий відділ, Комунальне підприємство «Чернівецьке тролейбусне управління» |
5. |
Термін реалізації Програми |
з 01 серпня по 31 грудня 2023 року |
6. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
бюджет Чагорської сільської територіальної громади |
7. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього |
436,0851 тис. грн. |
Додаток 1 до Програми
Завдання та заходи
щодо виконання Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2023 рік
№ з/п |
Зміст заходу |
Відповідальні виконавці |
Джерело фінансування |
Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн. |
|||||
серпень |
вересень |
жовтень |
листопад |
грудень |
За рік |
||||
1. |
Відшкодування компенсаційних виплат перевізникам, що здійснюють пільгові перевезення пенсіонерів за віком, відповідно до обліку електронних квитків, автомобільним та електротранспортом на маршрутах загального користування міста Чернівці |
Фінансовий відділ |
місцевий бюджет |
86,625 |
86,625 |
86,625 |
86,625 |
86,625 |
433,125 |
2. |
Придбання електронних квитків, відповідно до поданих заявок пенсіонерів за віком, що зареєстровані та постійно проживають у населених пунктах громади, для можливості їх безоплатного проїзду автомобільним та електротранспортом на маршрутах загального користування міста Чернівці |
Фінансовий відділ |
місцевий бюджет |
2,9601 |
2,9601 |
||||
Всього: 436,0851 |
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22-га сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
Про затвердження Програми соціальної підтримки
учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали
участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони
України, захисту безпеки населення та інтересів
держави у зв’язку з військовою агресією російської
федерації проти України) та членів їх сімей на 2023-2025 роки
З метою надання соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг громадянам, які беруть (брали) участь у бойових діях, членів їх сімей, у тому числі членів сімей загиблих, які потребують допомоги, відповідно до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.1994 р. № 94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», керуючись статтями 46, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму соціальної підтримки учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України) та членів їх сімей на 2023-2025 роки (далі – Програма), що додається.
- Фінансування заходів Програми здійснювати у межах видатків, передбачених бюджетом Чагорської сільської територіальної громади та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
- Виконавчому комітету Чагорської сільської ради забезпечити виконання даної Програми.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову та постійну комісію сільської ради з питань планування, соціально-економічного розвитку територіальної громади, економіки, бюджету та фінансів.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
І. Загальні положення
Програма соціальної підтримки учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України) та членів їх сімей на 2023-2025 роки (далі – Програма) розроблена та покликана сприяти реалізації Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членів їх сімей тощо.
Програма – це комплекс заходів, які реалізовуватимуться з метою надання соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг громадянам, які беруть (брали) участь у бойових діях, членів їх сімей, у тому числі членів сімей загиблих, які потребують допомоги.
В умовах військової агресії російської федерації проти України виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасникам бойових дій, членам їх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули.
Реалізація заходів Програми сприятиме підтриманню належного морально- психологічного стану членів сімей учасників бойових дій, забезпеченню потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці зазначених категорій осіб.
ІІ. Мета Програми
Метою Програми є реалізація комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, що спрямовані на розв’язання найважливіших проблем та поєднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій різних форм власності, спрямованих на поглиблення соціального захисту, адаптації, спільної координації наявних ресурсів для забезпечення соціальних гарантій даної категорії населення, членів їх сімей, створення в суспільстві атмосфери підтримки та поважного ставлення до них.
ІІІ. Строки та етапи виконання Програми
Програма реалізується протягом 2023-2025 років.
ІV. Шляхи і засоби розв’язання проблеми
Вирішення питань соціального захисту учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України) та членів їх сімей, які потребують соціальної підтримки здійснюватиметься шляхом реалізації комплексу взаємопов’язаних заходів структурними підрозділами сільської ради, громадськими та благодійними організаціями, комунальними підприємствами за рахунок бюджетів усіх рівнів, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
V. Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансове забезпечення виконання Програми проводиться у відповідності до законів України про Державний бюджет на відповідний рік, інших нормативно-правових актів. Видатки для виконання даної Програми здійснюються за рахунок коштів, передбачених у місцевому бюджеті на відповідний рік з уточненнями.
Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.
VІ. Завдання і заходи Програми
З метою реалізації Програми визначено пріоритетні напрями та заходи, а також відповідальних за дотримання термінів їх виконання, джерела та обсяги фінансування з поділом на відповідні періоди (згідно додатку 1 до Програми).
VІІ. Очікувані результати виконання Програми
У результаті виконання заходів Програми очікується досягнення певних зрушень у реалізації соціальної політики в громаді, охоплення максимального кола учасників бойових дій (АТО/ООС, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України) та членів їх сімей заходами соціальної підтримки та соціальної адаптації, забезпечення соціальної і матеріальної підтримки таких осіб шляхом додержання державних соціальних гарантій і впровадження додаткових форм адресної підтримки.
Паспорт програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Відділ соціального захисту населення Чагорської сільської ради |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993р. №3551-XII, Закон України «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991р. №2011- XII. |
3. |
Розробник Програми |
Відділ соціального захисту населення Чагорської сільської ради |
4. |
Учасники (співвиконавці) Програми |
Відділ соціального захисту населення, Служба у справах дітей та сім’ї, Відділ освіти, культури, молоді та спорту, Фінансовий відділ, Сектор земельних ресурсів, КП «Благоустрій Чагорської громади», Виконавчі органи сільської ради |
5. |
Термін реалізації Програми |
2023-2025 рр. |
6. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
бюджет Чагорської сільської територіальної громади |
7. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього |
______________ тис.грн. |
Додаток 1 до Програми
Завдання та заходи
щодо виконання Програми соціальної підтримки учасників бойових дій (АТО/ООС, Захисників і
Захисниць, осіб які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки
населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти
України) та членів їх сімей на 2023-2025 роки
№ з/п |
Зміст заходу |
Відповідальні виконавці |
Джерело фінансування |
Орієнтовний обсяг фінансування, тис. грн. |
||
2023р. |
2024р. |
2025р. |
||||
1. |
Відшкодування пільг за житлово-комунальні послуги (у розмірі 50%) членам сімей загиблих учасників бойових дій, які на даний час зареєстровані та проживають в громаді |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
|
|
|
2. |
Звільнення учасників бойових дій, членів сімей загиблих, від сплати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (незалежно від загальної площі житла з врахуванням наявних пільг) |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
|
|
|
3. |
Надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій, членам їх сімей та членам сімей загиблих таких осіб |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
|
|
|
4. |
Відшкодування коштів за встановлення лічильників обліку спожитої води та об’ємної витрати газу учасникам бойових дій та членам сімей загиблих таких осіб |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
|
|
|
5. |
Формування реєстру учасників бойових дій та членів їх сімей |
Відділ соціального захисту населення |
- |
- |
- |
- |
6. |
Забезпечення щорічного проведення профілактичних оглядів учасникам АТО, учасникам Революції Гідності та медикаментозне забезпечення відповідно до постанови КМУ від 17.08.98 р № 1303 |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
|
|
|
7. |
Визначення потреби та забезпечення учасників бойових дій технічними та іншими засобами реабілітації |
Відділ соціального захисту населення |
місцевий бюджет |
- |
- |
- |
8. |
Здійснення заходів, щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників бойових дій |
Відділ соціального захисту населення |
- |
- |
- |
- |
9. |
Забезпечення оздоровленням дітей, батьки яких загинули, дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях |
Служба у справах дітей та сім’ї |
місцевий бюджет |
|
|
|
10. |
Забезпечення учасників бойових дій безоплатним доступом до спортивних споруд (спортивних залів) для організації тренувального процесу та занять спортом |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
- |
- |
- |
- |
11. |
Залучення учасників АТО (команд учасників АТО) до участі у змаганнях з різних видів спорту) |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
- |
- |
- |
- |
12. |
Оформлення соціального паспорту потреб учасників бойових дій з метою визначення видів соціальної допомоги та надання комплексу соціальних послуг |
Відділ соціального захисту населення |
- |
- |
- |
- |
13. |
Надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу учасників бойових дій з метою подолання (мінімізації) складних життєвих обставин, у тому числі проведення психологічної роботи |
Відділ соціального захисту населення, Служба у справах дітей та сім’ї |
- |
- |
- |
- |
14. |
Надання соціально-побутових послуг самотнім пенсіонерам, які є членами сімей загиблих осіб, учасників бойових дій та опинились у складних життєвих обставинах (відповідно до діючого законодавства) |
Відділ соціального захисту населення |
- |
- |
- |
- |
15. |
Надання безоплатної первинної правової допомоги учасникам бойових дій та членам їх сімей |
Виконавчі органи сільської ради |
- |
- |
- |
- |
16. |
Надання фінансової підтримки громадським організаціям, які опікуються учасниками бойових дій та членами сімей загиблих |
Фінансовий відділ |
місцевий бюджет |
|
|
|
17. |
Проведення культурно-мистецьких заходів для учасників бойових дій та членів сімей загиблих таких осіб |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
місцевий бюджет |
|
|
|
18. |
Здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей з сімей учасників бойових дій у закладах освіти |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту, Служба у справах дітей та сім’ї |
- |
- |
- |
- |
19. |
Влаштування в дошкільні навчальні заклади дітей, учасників бойових дій |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
- |
- |
- |
- |
20. |
Забезпечення встановлення меморіальних дошок у навчальних закладах, в яких навчалися загиблі (померлі) особи, які брали участь в бойових діях |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
місцевий бюджет |
- |
- |
- |
21. |
Виділення земельних ділянок для індивідуального будівництва учасникам АТО, учасникам Революції Гідності та членам їх сімей (відповідно до діючого законодавства). |
Сектор земельних ресурсів |
- |
- |
- |
- |
22. |
Здійснення будівництва (встановлення) надгробків на могилах загиблих (померлих) учасників бойових дій, що поховані на кладовищах громади |
КП «Благоустрій Чагорської громади» |
місцевий бюджет |
|
|
|
23. |
Розробка проекту та встановлення пам’ятника учасникам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України |
Відділ освіти, культури, молоді та спорту |
місцевий бюджет |
|
|
|
Всього: _____________ тис. грн. |
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про надання дозволу на розроблення
проекту землеустрою щодо відведення
земельних ділянок у власність в населених
пунктах Чагорської сільської ради»
Керуючись ст.26, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні «відповідно ст.,ст.,12,118,121,186 Земельного Кодексу України та розглянувши заяви гр. ___________________про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність, сільська рада
ВИРІШИЛА:
1.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про надання дозволу на розроблення
Детальних планів території житлової
та комерційної забудови в населених
пунктах Чагорської сільської ради»
Керуючись ст. 26, 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 16, 19, 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльність», ст. 12, 17 Закону України «Про основи містобудування» та розглянувши заяви громадян _____про надання дозволу на розробку Детальних планів території комерційної та громадської забудови, сільська рада ВИРІШИЛА:
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про розгляд заяв щодо надання
дозволу на виготовлення матеріалів
технічної документації із землеустрою щодо
встановлення (відновлення) меж земельних
ділянок в натурі (на місцевості)»
Керуючись ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні,“ відповідно до ст. ст. 12, 116, 121, Земельного кодексу України, та висновки постійної комісії сільської ради з питань земельних відносин, природокористування, планування території, комунальної власності, будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства, енергозбереження, транспорту та благоустрою, розглянувши заяви жителів села Чагор, Молодія, Луковиця, Кут та додані до них документи, сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про затвердження Детальних планів території
житлової та комерційної забудови в населених пунктах
Чагор, Молодія, Луковиця та Кут Глибоцького району
Чернівецької області»
Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 3, 12, 19, 20 Земельного Кодексу України, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» п. 4, 12 Порядку розроблення містобудівної діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 16.11.2011 № 290, зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 20.12.2011 № 1468/20206 з метою раціонального використання земельних ресурсів, їх функціонального призначення розглянувши Детальний план території житлової забудови населених пунктів Чагор, Молодія, Луковиця та Кут Глибоцького району Чернівецької області та заяви громадян ___________________________________, сільська рада ВИРІШИЛА:
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про затвердження проектів землеустрою щодо
відведення земельних ділянок із зміною цільового
призначення земель в населених пунктах Чагор,
Молодія, Луковиця та Кут Глибоцького району
Чернівецької області»
Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст. 12, 20 Земельного кодексу України, розглянувши проекти відведення земельних ділянок та заяви громадян, сільська рада
В И Р І Ш И Л А:
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про розгляд заяв на затвердження матеріалів
технічної документації із землеустрою
щодо встановлення (відновлення)
меж земельних ділянок в натурі
(на місцевості)».
Керуючись ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні,“ відповідно до ст.ст. 12,116,121, Земельного кодексу України, розглянувши заяви та додані до них документи гр. _____________________, сільської ради
В И Р І Ш И Л А:
1.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про розгляд заяв на затвердження
проектів землеустрою щодо відведення
земельних ділянок у власність».
Керуючись ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні,“ відповідно до ст.ст. 12,116,121, Земельного кодексу України, розглянувши заяви та додані до них документи гр. _____________________, сільської ради
В И Р І Ш И Л А:
1.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
22 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 липня 2023 р. с. Чагор № ____-22/2023
«Про розгляд заяв з різних питань»
- СЛУХАЛИ: _____________
Сільський голова Георгій КОБЛЮК