Прєкти рішеннь 11 позачергової сесії Чагорськ сільської ради
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
11 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 15 лютого 2022 р. с. Чагор № 220-11/2022
Про звернення депутатів Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області VІII скликання до жителів Чагорської територіальної громад
|
У зв’язку з складною внутрішньополітичною обстановкою в державі, беручи до уваги, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, відповідно до статей 11, 13, 15 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», статей 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити текст звернення депутатів Чагорської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області VІII скликання до жителів Чагорської територіальної громади, що додається.
2. Секретарю сільської ради Мунтян О.В. забезпечити оприлюднення даного звернення.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісії сільської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та правопорядку, реалізації державної регуляторної політики та з питань планування (Семенюк В.М.).
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
Схвалено рішенням Чагорської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області
від 15.02.2022 р. № 220-11/2022
Звернення депутатів Чагорської сільської ради
Чернівецького району Чернівецької області VІII
скликання до жителів Чагорської територіальної громади
В Україні з 2014 року триває війна, але останнім часом на кордонах нашої держави склалася дуже непроста обстановка.
Російська Федерація постійно нагнітає безпекову ситуацію, накопичуючи війська і техніку, проводячи сухопутні й морські маневри поблизу кордонів України. Російська влада погрожує Україні та Європі, висуваючи ультиматуми й вимагаючи так званих «гарантій безпеки» для себе, при цьому абсолютно нехтуючи такими ж правами інших держав.
Українська влада і провідні світові лідери докладають максимум зусиль для того, щоби врегулювати ситуацію політико-дипломатичним шляхом. Свідчення тому – десятки перемовин на найвищому рівні, що відбулися за останні кілька тижнів.
Україна хоче миру, прагне за столом переговорів вести конструктивний діалог, проте наша держава не готова поступатися національними інтересами чи суверенітетом.
Ми, депутати Чагорської сільської ради, повністю підтримуємо зусилля Президента України Володимира Зеленського, вітчизняних дипломатів, а також наших захисників – Збройні сили України.
Закликаємо всі політичні сили до єдності, консолідації зусиль, щоб спільно протистояти тиску з боку агресора.
Звертаємося до жителів нашої громади й усіх українців із закликом не поширювати панічні настрої, чутки та російську пропаганду, не піддаватися інформаційно-психологічним атакам й не підігрувати агресору. Наш спокій допомагає владі, дипломатам і силовикам гідно виконувати свою роботу із захисту держави та українців.
Вірте в нашу армію, у наших воїнів, які мають достатньо сил і засобів, а також відповідний бойовий досвід, щоб у разі потреби захистити суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Українське військо сьогодні найбільш потужне з 2014 року, а коаліція партнерів, які надають нам підтримку, найширша з моменту проголошення незалежності.
Ми просимо всіх, хто має таку можливість і відповідний досвід, підтримати загони територіальної оборони, максимально сприяти їхній розбудові. Водночас громадяни мають продовжувати працювати, не змінюючи свій звичний спосіб життя – це забезпечить стабільну економічну діяльність, а отже, і можливість Збройних сил захищати Україну так, як потрібно, і стільки, скільки потрібно.
Пам’ятаймо, що в єдності – наша сила! Разом ми переможемо будь-якого ворога – і зовнішнього, і внутрішнього. Слава Україні!
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН
ПРОЄКТ
У К Р А Ї Н А
ЧАГОРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
11 сесія
VІІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 15 лютого2022 року с. Чагор № 221-11/2022
Про затвердження Програми забезпечення
проведення заходів національного супротиву,
підготовки населення до участі в русі національного
спротиву та підтримки діяльності військових частин
(установ) територіальної оборони Чернівецького
гарнізону на період 2022 - 2024 років
З метою своєчасного реагування та вжиття необхідних заходів щодо оборони території та захисту населення громади, участі у посиленні охорони та захисті державного кордону, участі у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій, участі у підготовці громадян України до національного спротиву, відповідно до Законів України «Про основи національного спротиву», «Про Збройні Сили України», Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року, затвердженої рішенням 36 сесії обласної ради 7 скликання від 04.02.2020р. №1-36/20, керуючись статтями 26, 46, 59Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,сільська рада,-
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Програму забезпечення проведення заходів національного супротиву, підготовки населення до участі в русі національного спротиву та підтримки діяльності військових частин (установ) територіальної оборониЧернівецького гарнізону на період 2022 - 2024 років(далі - Програма), що додається.
- Визначити головним розпорядником коштів Програми Фінансовий відділ Чагорської сільської ради.
- Встановити, що сума фінансування заходів Програми на відповідний бюджетний період визначається рішенням сесії Чагорської сільської ради, виходячи з наявних бюджетних можливостей.
- Контроль за виконанням рішення покласти на сектор з питань оборони та мобілізаційної роботи сільської ради (Надія ), заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів (Віталія ГРОСУ) та постійну комісію сільської ради з питань місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності, етики, нагороджень, правових питань, регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності та правопорядку, реалізації державної регуляторної політики.
Сільський голова Георгій КОБЛЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сесії
Чагорської сільської ради
від 15.02.2022 №___-11/22
ПРОГРАМА
забезпечення проведення заходів національного супротиву,
підготовки населення до участі в русі національного спротиву та підтримки діяльності військових частин (установ) територіальної оборони
Чернівецького гарнізону
на період 2022 - 2024 років
м. Чернівці, 2022
-
- ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОГРАМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ НАЦІОНАЛЬНОГО СУПРОТИВУ, ПІДГОТОВКИ НАСЕЛЕННЯ ДО УЧАСТІ В РУСІ НАЦІОНАЛЬНОГО СПРОТИВУ ТА ПІДТРИМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН (УСТАНОВ) ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ГАРНІЗОНУ НА ПЕРІОД 2022 - 2024 РОКІВ
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Чернівецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки |
2. |
Дата, номер і назва розпорядчого документу органу виконавчої влади про розроблення програми |
Закони України «Про основи національного спротиву», «Про Збройні Сили України», Стратегія розвитку Чернівецької області на період до 2027 року, затверджена рішенням 36 сесії обласної ради 7 скликання від 04.02.2020р. №1-36/20 |
3. |
Розробник програми |
Сектор з питань оборони та мобілізаційної роботи сільської ради |
4. |
Співрозробники програми |
107-ма окрема бригада територіальної оборони - в/ч А7035, в/ч А2582, в/ч А2308, в/ч А1920, в/ч А3029, в/ч А3715, в/ч 2195, , в/ч А7185, в/ч А7186, в/ч А7187, в/ч А7188, в/ч А7219, в/ч А7220 |
5. |
Відповідальний виконавець програми |
107-ма окрема бригада територіальної оборони - в/ч А7035 |
6. |
Учасники програми |
Чернівецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, військова частина (далі - в/ч) А7035, в/ч А2582, в/ч А2308, в/ч А1920, в/ч А3029, в/ч А3715, в/ч 2195, , в/ч А7185, в/ч А7186, в/ч А7187, в/ч А7188, в/ч А7219, в/ч А7220 |
7. |
Термін реалізації програми |
2022 – 2024 роки |
8. |
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у реалізації програми |
місцевий бюджет Чагорської територіальної громади |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів місцевого бюджету, необхідних для реалізації програми, всього |
500,0тис. грн. |
10. |
Основні джерела фінансування програми |
місцевий бюджет Чагорської територіальної громади |
1.2. ВИЗНАЧЕННЯ ПРОБЛЕМИ, НА РОЗВ’ЯЗАННЯ ЯКОЇ СПРЯМОВАНА ПРОГРАМА
У зв’язку з складною внутрішньополітичною обстановкою, беручи до уваги, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з’єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам Російської Федерації, зважаючи на невіддільне суверенне право України на відновлення і збереження її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаного державного кордону, включаючи територію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, виникає нагальна потреба у вжитті додаткових заходів для охорони в регіоні важливих (стратегічних) об’єктів і комунікацій, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів військового управління, охорони та оборони ділянки державного кордону в межах області, забезпечення публічної безпеки, а також здійснення додаткового фінансування з місцевого бюджету з метою навчання особового складу підрозділів територіальної оборони, підтримки техніки та озброєння у боєздатному стані.
З урахуванням зазначеного вище необхідно завчасно у мирний час створити сприятливі умови для вжиття відповідних додаткових заходів щодо:
формування у мирний час та розгортання в особливий період підрозділів територіальної оборони;
організації та підтримання у постійній готовності системи управління територіальною обороною в області;
взаємодії обласної та районних державних адміністрацій, правоохоронних органів і органів військового управління при підготовці до виконання та при виконанні завдань територіальної оборони;
військово-патріотичного і духовно-морального виховання населення, прищеплення почуття особистої відповідальності за захист Батьківщини, села, громади, своєї родини;
удосконалення системи інформування населення щодо надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру в умовах особливого періоду;
удосконалення системи підтримання у постійній готовності до використання за призначенням протирадіаційних укриттів і захисних споруд;
підготовки лікувальних закладів до прийому поранених та постраждалих.
Також виникає гостра необхідність в удосконаленні теоретичної і практичної підготовки особового складу підрозділів територіальної оборони до виконання завдань територіальної оборони в особливий період з:
адміністративно-правових основ режиму воєнного стану;
порядку взаємодії між державними органами, забезпечення належних умов підтримання публічної безпеки і порядку в умовах особливого періоду;
надійного функціонування в умовах особливого періоду органів державної влади та органів військового управління;
стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) Збройних Сил України та інших військових формувань;
охорони та оборони важливих об’єктів і комунікацій життєдіяльності в умовах особливого періоду;
тактичної, тактико-спеціальної, інженерної, вогневої, медичної та психологічної підготовки особового складу підрозділів територіальної оборони;
спеціальної підготовки санітарних інструкторів та фельдшерів підрозділів територіальної оборони.
Зазначені вище завдання передбачаються у заходах Програми і мають бути поставлені в авангарді організаційної роботи сільської ради та її виконавчих органів, комунальних закладів, установ, підприємств і організацій, домінувати у навчально-виховному процесі навчальних закладів та з усіма категоріями громадян.
1.3.МЕТА ПРОГРАМИ
Метою Програми є здійснення заходів матеріально-технічного забезпечення потреб для проведення комплексу заходів територіальної оборони, підготовки населення до участі в русі національного спротиву та підтримки діяльності військових частин (установ) Чернівецького гарнізону.
1.4. ОБҐРУНТУВАННЯ ШЛЯХІВ І ЗАСОБІВ РОЗВ’ЯЗАННЯ
ПРОБЛЕМИ, СТРОКИ ТА ЕТАПИ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма, будуть усуватись шляхом: створення належних умов для бойового вишкілу особового складу підрозділів територіальної оборони; забезпечення навчального процесу необхідним матеріально-технічним обладнанням та відповідними засобами; вжиття додаткових заходів для охорони важливих (стратегічних) об’єктів і комунікацій, залучення мешканців громади до проходження військової служби, підготовки населення до участі в русі національного спротиву.
1.5 РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОГРАМИ
Обсяги фінансування Програми становлять: 500,0тис. грн
(в т.ч.: 2022 рік – 200,0 тис. грн; 2023 рік – 200,0 тис. грн; 2024 рік – 100,0 тис. грн) та передбачаються щороку за рахунок коштів місцевого бюджету, виходячи з його реальних фінансових можливостей, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми |
2022 рік, тис. грн |
2023 рік, тис. грн |
2024 рік, тис. грн |
Усього витрат на виконання Програми, тис. гривень. |
Обсяг ресурсів всього, в тому числі: |
200,0 |
200,0 |
100,0 |
500,0 |
державний бюджет |
- |
- |
- |
- |
місцевий бюджет |
200,0 |
200,0 |
100,0 |
500,0 |
кошти небюджетних джерел |
- |
- |
- |
- |
1.6. ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ ТА РЕЗУЛЬТАТИВНІ ПОКАЗНИКИ
Основними завданнями Програми є здійснення додаткових заходів щодо:
забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) Збройних Сил України та інших військових формувань;
підготовки у мирний час особового складу до охорони та оборони в особливий період важливих об’єктів і комунікацій життєдіяльності;
підготовки до боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами;
посилення охорони громадського порядку та безпеки громадян;
створення сприятливих умов для належної підготовки у мирний час особового складу підрозділів територіальної оборони до виконання завдань за призначенням шляхом проведення навчань та тренувань з практичного відпрацювання навичок бойової підготовки; підготовки до розгортання руху опору на окупованій території;
підготовки населення до участі в русі національного спротиву.
1.7. НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ І ЗАХОДИ ПРОГРАМИ
Реалізація Програми забезпечить: удосконалення ефективності системи територіальної оборони, залучення громадян до проходження військової служби, виконання заходів з соціального захисту військовослужбовців, що відображені в Додатку 4.
1.8. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ХОДОМ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Відповідальний виконавець Програми: 107-ма окрема бригада територіальної оборони – в/ч А7035.
Організаційний супровід та контроль за впровадженням і реалізацією заходів Програми здійснює сектор з питань оборони та мобілізаційної роботи сільської ради.
Учасники Програми: Чернівецький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, військова частина (далі - в/ч) А7035.
Відповідальний виконавець щорічно до 01 березня подає до сільської ради звіт про хід виконання Програми.
Секретар сільської ради Олена МУНТЯН